Ziraat Bankası Personel Maaşları

Ziraat Bankası Türkiye Cumhuriyeti’nin en eski ve köklü bankasıdır. 1983 yılında; Osmanlı döneminde kurulmuştur. Günümüzde de hala faaliyetine devam etmektedir. 2022 yılı itibariyle Ziraat Bankası yurt içi şube sayısı 1727’dir. Ayrıca Ziraat Bankası yurt dışında bulunan 25 şubesi ile hizmet vermektedir. Şube sayısı bakımından kamu bankaları alanında en fazla şube sahibi banka Ziraat Bankasıdır. Bu nedenle sıklıkla Ziraat Bankası personel arayışı içerisinde olmaktadır. Finans sektörü çalışanları için Ziraat Bankası personel maaşları bir çok kişi tarafından da merak edilmektedir.

ZİRAAT BANKASI PERSONEL MAAŞLARI

Bu yazımızda başta Ziraat Bankası personel maaşları, Ziraat Bankası gişe görevlisi maaşları, Ziraat Bankası müşteri temsilcisi maaşları hakkında bilgiler verilecektir. Ayrıca Ziraat Bankası güvenlik görevlisi maaşları ve Ziraat Bankası şube müdürü maaşları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Gişe Memuru Maaşları

Banka gişe memurları her bankada olduğu gibi Ziraat Bankasında da en çok gereksinim duyulan personellerdir. Bu nedenle Ziraat Bankası personel maaşları konusunda en fazla araştırma Ziraat Bankası gişe memuru maaşları hakkında yapılmaktadır. Gişe memurları görevleri nedeniyle bankacılık işlemlerinde bir çok işlemi gerçekleştirmektedirler. Bu anlamda Ziraat Bankası personel maaşlarının; Ziraat Bankası gişe memuru maaşları üzerinde şekillendiğini söylemek mümkündür. 2022 yılı itibariyle yeni göreve başlayan bir gişe memuru maaşının 6.500.00 TL olduğu bilinmektedir. Ayrıca gişe memuru maaşı eğitim durumu ya da kıdemine göre değişiklik göstermektedir. Buna göre Ziraat Bankası gişe memuru maaşları bu durumlarda 9.000.00 TL ile 10.000.00 TL’ye kadar ulaştığını söylemek mümkündür.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisi Maaşları

Bankacılık ve finans sektöründe sık aranan bir diğer personel müşteri temsilcileridir. Şube sayısı bakımından ülkemizin önde gelen bankası Ziraat Bankası da gişe memurları kadar; müşteri temsilcilerine ihtiyaç duymaktadır. Görev tanımları karşılaştırıldığında gişe memurları ile müşteri temsilcileri birbirlerine oldukça benzerlik göstermektedir. Bu nedenle Ziraat Bankası müşteri temsilcisi maaşı; Ziraat Bankası gişe memuru maaşına benzerlik göstermektedir. 2022 yılı Ziraat Bankası personel maaşları incelendiğinde; Ziraat Bankası müşteri temsilcisi maaşları 6.500.00 TL ile 10.000.00 TL arasında değişmektedir.

Ziraat Bankası Güvenlik Görevlisi Maaşları

Ziraat Bankası şube sayılı bakımından ülkemizin önde gelen bankalarındandır. Bu nedenle Ziraat Bankası güvenlik görevlisi de sık aranan personeller arasındadır. Şubelerin büyüklüğüne göre; her şube izin 2-3 hatta 5-6 güvenlik görevlisinin çalıştığı şubeler mevcuttur. Eğitim ve tecrübe veya kıdem durumuna göre zaman zaman farklılık gösterse de Ziraat Bankası güvenlik görevlisi maaşları ortalama olarak 6.000.00 TL civarındadır.

Ziraat Bankası Şube Müdürü Maaşları

Ziraat Bankası şube müdürleri; personel maaşları bakımından diğer çalışanlara nazaran fazla maaş aldıklarını söylemek mümkündür. Diğer bir çok kurumda olduğu gibi Ziraat Bankası şube müdürleri genellikle görevde yükselme sınavları sonucu belirlenmektedir. Şube bakımından oldukça zengin olan Ziraat Bankası şube müdürleri maaşı en az 8.000.00 TL’dir. Ancak şubenin bulunduğu merkez, tahsil durumu veya diğer unsurlar göz önüne alındığında Ziraat Bankası şube müdürü maaşı 15.000.00 TL ile 20.000.00 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Banka personel maaşları bankanın statüsüne göre kısmi olarak farklılık gösterse de birbirlerine oldukça benzerlik göstermektedirler. Bu nedenle sitemizde mevcut aşağıda belirtilen banka çalışanları maaşlarını inceleyebilirsiniz.

BANKACI MAAŞLARI VE PRİMLERİ

YAPI KREDİ BANKASI PERSONEL MAAŞLARI

GARANTİ BANKASI PERSONEL MAAŞLARI

ZİRAAT BANKASI PERSONEL MAAŞLARI

DENİZBANK PERSONEL MAAŞLARI

VAKIFBANK PERSONEL MAAŞLARI

HALKBANK PERSONEL MAAŞLARI

AKBANK PERSONEL MAAŞLARI

5 geri izleme / bildirim

  1. DENİZBANK PERSONEL MAAŞLARI - Personel Maaş
  2. HALKBANK PERSONEL MAAŞLARI - Personel Maaş
  3. YAPI KREDİ BANKASI PERSONEL MAAŞLARI - Personel Maaş
  4. GARANTİ BANKASI PERSONEL MAAŞLARI - Personel Maaş
  5. Bankacı Maaşları ve Primleri 2022 - Personel Maaş

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*