Zara personel maaşları ne kadar ?

zara-maaslari-2021
zara-maaslari-2021

Zara şirketinin hikayesi tam bir başarı öyküsüdür. Şirketin kurucusu olan Amancio Ortega, İspanya’da ki La Coruna kentinde 1936 yılında doğmuştur. 4 kardeşi vardır. Babası demiryolu işçisi annesi ise hizmetliydi. annesi bir gün mağazaya veresiye yazdırmak istedi fakat kabul etmediler ve böylece Ortega okula gitmeyeceğini söyleyerek çalışma hayatına başladı. İlk çalıştığı yer arkadaşının babasının yanıydı. Gala isimli bu küçük dükkan gömlek imalatı yapmaktaydı. İşte Zara personel maaşları

zara maaşları 2021

Amacio Ortega işin inceliklerini bu dükkandan öğrendi. Gözlem gücüyle önemli olanın müşterilerinin isteklerine hızlı cevap vermek olduğunu fark etti. Gala mağazasında insanlarla iletişimi geliştirdi, neler istediğini ,nasıl anlayacağını öğrendi .Daha sonra İspanya’nın Galicia şehrinde firmanın çekirdeğini oluşturdu. şehirde erkekler denizcilikle yaparak geçimlerini sağlarken eşleri ise Dik işçilikle uğraşmaktaydı. Bu Ortega’ya avantaj sağladı. şirketinin temelinde erkek kardeşi ve kız kardeşi bulunmuştur. Ortega tasarımlarla ilgilenmiştir. Muhasebe ve ticaret kısmını ise kardeşlerine devretmiştir. İşte Zara personelinin aylık kazancı!!!

inditex grubu bünyesinde olan Zara mağazası yoğun temposuyla tanınmaktadır.

Zara Çalışma Şartları

Zara personelleri günde 8,5 saat çalışmaktadır, bunun haricinde yemek ve dinlenme molası bulunmaktadır. Haftada 1 gün izin bulunmaktadır. Zaman zaman fazla mesai yapan personellere denkleştirme yapılarak mesai ücreti ödenmemesi sağlanır. Tabi bu durum her şubede değişiklik gösterebilir. 

Açılış ve kapanış olarak 2 vardiyalı sistem vardır. Sabahçı ekip genelde 08:00-17:30 akşamcı ekip ise 13:00-22:00 olarak çalışır. Zara resmi tatillerde de açıktır. Bu tatil günlerinde çalışan personeller 1 günlük ücreti mesai olarak kazanır. Yani 2 günlük çalışma ücreti alır. İşte çok merak edilen Zara maaşları ve Primleri;

İste Zara maaş ve prim ücretleri

Personeller part time ve full time seklinde çift vardiyalı dır.

full personeller 5500-7500 TL ücret ile işe başlarken

 part-time çalışanlar ise 3500 TL ile başlar.

Ista Zara maaş ve prim ücretleri.

Personellerin prim kazançları ise şöyledir ;

full-time personeller aylık 2000-2500 TL prim alırken,

part-time personeller ise 1000-1500 TL arası prim alır.

Diğer yazımız olan Lcwaikiki ve Defacto maaş – primleri ne kadar yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

2023 ZARA PERSONEL MAAŞLARI

Yapılan son zamlar sonrasında 2023 zara personel maaşları asgari ücret düzeyinin kısmen de olsa üzerinde olduğu söylenebilmektedir. Bu doğrultuda 2023 zara personel maaşları ortalama olarak 9.000.00 TL civarındadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*