TÜRK TELEKOM PERSONEL MAAŞLARI

Türk Telekom gerek GSM operatör hizmetleri, gerekse internet hizmetleri alanında ülkemizde faaliyet gösteren bir şirkettir. Faaliyet alanlarındaki çeşitliliğin paralelinde istihdam etmiş olduğu personel kadroları da değişiklik göstermektedir. Bu nedenle Türk Telekom Personel Maaşları da personellerin konumuna göre farklılık göstermektedir. 2022 yılı itibariyle Türk Telekom yaklaşık kırk bin kişiye iş imkanı sağlamaktadır. Bu nedenle Türk Telekom her geçen gün gelişerek büyümesi nedeniyle sürekli yeni personel arayıcı içerisindedir.

Bu yazımızda Türk Telekom personel maaşları ile birlikte TTNET maaşları, Türk Telekom müşteri hizmetleri maaşları, Türk Telekom saha sorumlusu maaşları Türk Telekom tekniker maaşları ve Türk Telekom mağaza sorumlusu maaşlarını araştırdık. Görev yapan personel kadrolarına göre Türk Telekom personel maaşları yaklaşık ve ortalama olarak aşağıdaki gibidir.

Türk Telekom Personel Maaşları

TTNET MAAŞLARI

TTNET maaşları; GSM operatörlüğü ve internet hizmetlerini aynı sunan Türk Telekom’un internet hizmetlerinde istihdam etmiş olduğu personel maaşları kapsamındadır. Kendi bünyesinde de TTNET maaşları farklılık gösterse de saha sorumlusu veya müşteri hizmetleri kadroları göz önüne alınarak TTNET maaşlarının en az asgari ücret (5.500.00 TL) düzeyinde olduğu bilinmektedir. Personelin eğitim durumu, yaş, tecrübe gibi kriterler göz önüne alındığında TTNET maaşları 8.000.00TL’ye kadar ulaşabilmektedir.

TTNET MAAŞLARI – TÜRK TELEKOM PERSONEL MAAŞLARI

TTNET SAHA SORUMLUSU MAAŞLARI

Türk Telekom Personel maaşları alanında; TTNET maaşları ile birlikte TTNET saha sorumlusu maaşları da sıklıkla araştırma konusu olmaktadır. Saha sorumluları da daha çok teknik bilgiye sahip kişilerden oluşmaktadır. Değişik alanlarda faaliyet gösteren Türk Telekom’da bu nedenle bünyesinde bir çok saha sorumlusu kadrosunda çalışan personellere yer vermektedir. Türk Telekom hizmet alanları göz önüne alındığında saha personelleri genellikle baz istasyonlarının kurulumunda görevlidirler. Ayrıca sistemlerin bakımı ve arıza durumunda onarımında görev almaktadırlar. Bu nedene yoğun bir iş temposu içerisinde olduklarını söylemek mümkündür. Bu durumlar göz önüne alınarak Türk Telekom saha sorumlusu maaşları 5.500.00TL ile 8.000.00TL arasında değişmektedir.

TÜRK TELEKOM MAAŞLARI

TÜRK TELEKOM TEKNİKER MAAŞLARI

Teknikerler belirli bir konuda en az ön lisans düzeyinde eğitim almış kişilerden oluşmaktadır. Türk Telekom tekniker maaşları daha çok TTNET saha sorumlusu maaşları üzerinde şekillenmektedir. Almış oldukları eğitim göz önüne alındığında Türk Telekom tekniker maaşlarının TTNET saha sorumlusu maaşlarına nazaran daha fazla olduğu bilinmektedir. Bu durumda Türk Telekom tekniker maaşları 6.000.00 TL ile 9.000.00 TL arasında değişmektedir.

TÜRK TELEKOM MÜŞTERİ HİZMETLERİ MAAŞLARI

Müşteri hizmetleri gerek ürünlerin tanıtımında veya gerekse teknik alanda belirli bir eğitimden geçmiş kişilerden oluşmaktadır. Bu durumlar dikkate alınarak Türk Telekom müşteri hizmetleri maaşları belirlenmiştir. Türk Telekom müşteri hizmetleri maaşları mağaza çalışanları veya sanal ofis çalışanları arasında kısmen farklılık gösterse de ortalama olarak 6.000.00 TL civarındadır.

TÜRK TELEKOM MAĞAZA SORUMLUSU MAAŞLARI

Mağaza sorumluları; genel olarak sektöre ait bir çok konuda bilgi sahibi olan kişiler arasından seçilmektedirler. Bu nedenle mağaza sorumlularının belirlenmesinde iş tecrübesi oldukça önemlidir. Bu nedenle Türk Telekom Mağaza Sorumlusu maaşları da iş tecrübesi göz önüne alınarak belirlenmektedir. Mağazanın büyüklüğü, faaliyet gösterilen konum, eğitim veya yabancı dil bilgilerine göre değişiklik göstermektedir. Ancak yapmış olduğumuz araştırma neticesinde Türk Telekom mağaza sorumlusu maaşlarının ortalama olarak 6.500.00 TL’dir.

TÜRK TELEKOM İŞ İLANLARI

Yukarıdada belirtildiği gibi Türk Telekom her geçen gün istihdam etmiş olduğu personel sayısını giderek arttırmaktadır. Bu nedenle sürekli yeni personel arayışı içerisinde bulunmaktadır. Personel alımında Türk Telekom iş ilanlarını genellikle kurumsal web sitesi üzerinden yayınlamaktadır. (Türk Telekom İş İlanları için tıklayınız). Ayrıca iş kur gibi bu alanda hizmet veren kamu kurumları ve özel iş ilanları yayınlayan web sitelerinde sık sık iş ilanlarına başvurmaktadır.

TÜRK TELEKOM PERSONEL MAAŞLARI

Yukarıda da üzere; Türk Telekom personel maaşları; Türk Telekom mağaza sorumlusu maaşları, Türk Telekom müşteri hizmetleri maaşları, Türk Telekom tekniker maaşları olarak değişmektedir. Ayrıca internet hizmetlerinde kullanmış olduğu TTNET maaşları, TTNET saha sorumlusu maaşları Türk Telekom bünyesinde çalışan diğer personellerin almış oldukları maaş türleridir. Ancak belirtilen maaşlar hakkında daha net ve doğru bilgi iş başvurularında ve iş görüşmelerinde edinilmesi mümkündür.

Ülkemizde faaliyet göstermekte olan diğer GSM operatörlerine mensup personel maaşlarını aşağıdaki linklerden incelemeniz mümkündür.

TURKCELL PERSONEL MAAŞLARI

VODAFONE PERSONEL MAAŞLARI

2 geri izleme / bildirim

  1. VODAFONE PERSONEL MAAŞLARI
  2. TURKCELL PERSONEL MAAŞLARI - Personel Maaş

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*