TÜRK HAVA YOLLARI PERSONEL MAAŞLARI

1933 yılından bu güne faaliyet gösteren Türk Hava Yolları giderek büyümeye devam etmektedir. Almanya’dan Rusya’ya Amerika’dan Çin’e kadar bir çok ülkeye seferler düzenlemektedir. Ülkemiz içinde de yoğun bir şekilde hizmet vermektedir. Hava yolu taşımacılığının giderek yaygınlaşması nedeniyle sık sık filosuna yeni uçaklar katmaktadır. Bu da yeni personel ihtiyacını doğurmaktadır. Bu nedenle Türk Hava Yolları Personel maaşları bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu yazımızda başta Türk Hava Yolları personel maaşları olmak üzere. Türk Hava Yolları pilot maaşları, Türk Hava Yolları Hostes Maaşları ve Türk Hava Yolları kabin memuru maaşları hakkında bilgiler verilecektir.

türk hava yolları maaş

TÜRK HAVA YOLLARI MAAŞLARI

Her geçen gün kadrosuna yeni personeller kazandıran Türk Hava Yolları değişik statülerde personeller çalıştırmaktadır. Bu nedenle Türk Hava Yolları personel maaşlarını tek bir başlık altında toplamak mümkün değildir. Bu nedenle Türk Hava Yolları Personel Maaşlarını; Türk Hava Yolları pilot maaşları, Türk Hava Yolları Hostes maaşları. Türk Hava Yolları kabin memuru maaşları başlıkları altında incelemek daha uygun olacaktır.

Türk Hava Yolları Pilot Maaşları

Hava yolu taşımacılığı denildiği zaman ilk akıllara gelen meslek kollarından birisi de pilotlardır. Filosunda bulunan 400 civarındaki uçak ile Türk Hava Yollarında bir çok pilot ve yardımcı pilot görev yapmaktadır. Bu nedenle Türk Hava Yolları personel maaşları anlamında Türk Hava Yolları pilot maaşları sıkça araştırma konusu olmaktadır. Diğer hava yolu taşımacılığında olduğu gibi Türk Hava Yollarında da pilotlar yardımcı pilot veya kaptan pilot olarak değişik statülerde olabilmektedir. Genel olarak bunun ayrımında tecrübe ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle Türk Hava Yolları pilot maaşları arasında oldukça fark gerçekleşebilmektedir. Şöyle ki en düşük Türk Hava Yolları pilot maaşları. 25.000.00 TL iken bu tutar tecrübe ve uçuş güzergahlarına göre 90.000.00 TL’yi bulabilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Ziraat Bankası Personel Maaşları

Türk Hava Yolları Hostes Maaşları

Hostesler genel olarak seyahat sırasında yolcuların güvenliği ve konforundan sorumlu kişilerdir. Bu nedenle sefer boyunca bizlere hizmet vermektedirler. Hosteslik mesleği de bir çok eğitime tabidir. Türk Hava Yolları personel maaşları denildiğinde ilk akıllara Türk Hava Yolları hostes maaşları gelmektedir. Pilot maaşları gibi Türk Hava Yolları hostes maaşları konusunda bir genelleme yapmak mümkün değildir. Genellikle tecrübe ve uçuş güzergahlarına Türk Hava Yolları hostes maaşları değişiklik göstermektedir. Ancak bilindiği kadarı ile en düşük Türk hava yolları hostes maaşları. 8.500.000 TL iken bu durum eğitim durumu, yabancı dil bilgisi ve tecrübeye dayalı olarak 18.000.00 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Türk Hava Yolları Kabin Memuru Maaşları

Kabin memuru genel olarak host ve hosteslerden oluşmaktadır. Bayan kabin memurları hostes olarak adlandırılmakta iken erkek kabin memurları da host olarak adlandırılmaktadır. Bu nedenle Türk Hava Yolları Kabin Memuru denildiği zaman Türk Hava Yolları hostes ve Türk Hava Yolları Host maaşları akıllara gelmektedir. Yukarıda da belirtildiği üzere Türk Hava Yolları bünyesinde bir çok kabin memuru çalıştırmaktadır. Hostes maaşlarında olduğu gibi Türk Hava Yolları Kabin memuru maaşları da eğitim, uçuş güzergahı, yabancı dil bilgisi gibi durumlara göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle Türk Hava Yolları kabin memuru maaşları 8.500.00TL ile 18.000.00TL arasında değişiklik göstermektedir.

TÜRK HAVA YOLLARI PERSONEL MAAŞLARI

Türk Hava Yolları personel maaşları hakkında yukarıda verdiğimiz bilgiler haricinde hatırlatmak gerekir ki, gerek Türk Hava Yolları pilot maaşları, gerekse Türk Hava Yolları hostes maaşları veya Türk Hava Yolları kabin memuru maaşları bir çok kritere göre değişiklik göstermektedir. Hava yolu taşımacığında tecrübe ve yabancı dil bilgisi maaşlara etki eden en önemli unsurları başında gelmektedir.

İlginizi Çekebilir  Uzman Çavuş maaşları ne kadar?

Türk Hava Yolları personel maaşları haricinde web sitemizde mevcut hostes maaşları, kabin memuru maaşları ve hostes ve kabin memuru görevleri, hostes nasıl olunur, kabin memuru nasıl olunur gibi sorulara yanıt bulabileceğiniz diğer yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşmanız mümkündür.

HOSTES MAAŞLARI

KABİN GÖREVLİSİ MAAŞLARI

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*