Teknosa maaşları ve primleri

teknosa-maaslari-2021
Teknosa Personel Maaşları

Teknosa ülkemizdeki en büyük teknoloji marketlerinden biridir. 2000 yılında  Hacı Ömer Sabancı Holding Anonim Şirketi adı altında kurulmuştur. 2012 yılında ise 81 ilde mağaza açmıştır. Teknosa ayrıca online satış üzerine de odaklanmıştır. TV, ses , görüntü sistemleri, cep telefonları, bilgisayar, hobi, oyun vb birçok alanda binlerce ürün satmaktadır. Çok merak edilen Teknosa maaşları ne kadardır;

Sektörde oyun kurucu pozisyonunda olan Teknosa ;

2019 yılında mağaza sayısı 68 ilde 202 dir. Çalışan sayısı ise 2500 üzerinde olduğu bilinmektedir. Kuruluşundan itibaren aldığı 200 den fazla plaket ve başarı ödülü Teknosanın başarılarını temsil etmektedir.

Teknosa Çalışma Şartları

Teknosa personelleri günde 8,5 saat çalışmaktadır, bunun haricinde yemek ve dinlenme molası bulunmaktadır. Haftada 1 gün izin bulunmaktadır. Zaman zaman fazla mesai yapan personellere denkleştirme yapılarak mesai ücreti ödenmemesi sağlanır. Tabi bu durum her şubede değişiklik gösterebilir. 

Açılış ve kapanış olarak 2 vardiyalı sistem vardır. Sabahçı ekip genelde 08:00-17:30 akşamcı ekip ise 13:00-22:00 olarak çalışır. Teknosa resmi tatillerde de açıktır. Bu tatil günlerinde çalışan personeller 1 günlük ücreti mesai olarak kazanır. Yani 2 günlük çalışma ücreti alır. İşte çok merak edilen teknosa maaşları

Teknosada Kariyer Adımları, Yükselme Olanaklari Nelerdir?

Teknosa genellikle üniversite mezunlarını işe alır. Firma genellikle eleman ihtiyacını mevcut çalışanlar ile doldurmaya çalışır. Bu sebeple eleman açıkları için firma içi başvurular desteklenir. Mevcut bir çalışanın başvuru yapması durumunda performansına bağlı olarak yapılan değerlendirmeler göz önüne alınır. 

Mağaza Yöneticisi ve Bölge Müdürü pozisyonları için değerlendirme merkezine bağlı olarak terfiler gerçekleştirilir. Değerlendirme merkezi adayların pozitif ve negatif değerlendirmesini yapar, güçlü ve zayıf noktalarını belirler. İlk değerlendirmesi olumlu geçen adaylar 3 aylık “Yönetici Yetiştirme Programı” na dahil edilir.

TEKNOSA MAAŞLARI

Teknosa personelleri asgari ücret ile çalışmaktadır. Yapılan son zamlardan sonra asgari ücret 5500 TL olmuştur. Bu sebeple Teknosa personel maaşı 5500 TL dir. Farklı pozisyonların maaşları ise ortalama olarak şöyledir;

  • bölge müdürü maaşları 5.300TL-7.200 TL
  • mağaza müdürü maaşları 5500TL-7.200 TL
  • mağaza sorumlusu maaşları 5500-6.200 TL
  • müdür yardımcısı maaşları 5.500TL-7.700 TL
  • reyon sorumlusu maaşları 6.400 TL
  • kasiyer maaşları 5.500 TL-6.500 TL

Teknosa Prim Ve Yemek Ücretleri 

Teknosa birçok perakende firmada olduğu gibi kişisel prim sistemi ile çalışılmaktadır. Bu sistem sayesinde personeller daha motive ve istekli bir şekilde satış odaklı çalışmaktadır.

Teknosa Prim ücretleri ise mağazalar arası farklılık gösterebilmektedir. Kişi başı yapılan aylık satışın belli oranda personele prim olarak verilmesidir.

Teknosa yemek ücretleri sodexo yemek kartı ile verilmektedir. Günlük 35 TL olarak aylık ortalama 800-1000TL olarak ödenmektedir.

2023 TEKNOSA PERSONEL MAAŞLARI

2023 yılında benzer şirketlerde olduğu gibi teknosa personel maaşlarına da yasalarda öngörülen düzeylerde zamlar yapılmıştır. Yapmış olduğumuz araştırma neticesinde 2023 teknosa personel maaşları ortalama olarak 8.500.00 TL’dir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*