Şok Personel Maaşları

sok-market-personel-maaslari
sok-market-personel-maaslari

Ülkemizde özellikle perakende sektöründe lider olan birçok firma bulunmaktadır. Şok marketleri bu lider firmalar arasında en çok göze batandır. Özellikle son yıllarda uyguladığı başarılı politikalar sayesinde oldukça büyümüştür. Firma Türkiye’de ilk olarak 1995 yılında kurulmuştur. Perakende sektörüne 13 mağaza ile giriş yapan firma 2018 verilerine göre 6.000 den fazla mağaza ile rekor üstüne rekor kırmaktadır. 

Şok Çalışma Şartları

Ülkemizde 6.000 den fazla mağaza ile hizmet vermekte olan şok marketler zinciri 30.000 personel çalıştırmaktadır. Özellikle hızlı büyümesi ile büyük bir iş istihdamı sağlamaktadır. Şok marketlerinde istihdam edilebilecek birçok fonksiyon bulunmaktadır. Örneğin; kasiyer, reyon sorumlusu, depocu, mağaza müdürü, bölge müdürü vs. Çok merak edilen çalışma şartları ise şöyledir ; 

Günlük 8,5 saat mesai, yemek ve çay molaları bu saatin içine dahildir. 1 gün haftalık izin, 6 gün mesai yapılmakta olup sabah ve öğlen olarak iki vardiyalı sistem ( sabah 08.00-17.30, öğlen 13.00-21.30 ) ile çalışılmaktadır.

Şok Market İşe Alım Şartları

Şok marketler 30.000 kişilik istihdam ile büyük bir işsizlik sorununu ortadan kaldırmaktadır. Firma işe alımlarda çok titiz davranmaktadır. Örneğin iş alımı yaparken şunlara dikkat etmektedir :

-Diksiyonu düzgün 

-Lise mezunu 

-Tercihen askerliğini tamamlamış

-Tercihen mağazacılık sektöründe tecrübesi olan 

Yükselme Olanakları

Şok firması kariyer yapmak isteyen personellerine gerekli desteği vermektedir. Örneğin mağaza yöneticisi olmak isteyenler için web sitesinden başvuru almaktadır. Bunun dışında bölge yöneticisi olarak da başvuru almaktadır. 

İşe giriş sürecinde adaylar değerlendirileceği pozisyon için geniş çaplı testlerden geçmektedir. Özel bilgi, beceri, potansiyel ve yeteneklerin tespitine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. 

Şok Personel Maaşları

Diğer perakende sektöründeki firmalar gibi bu firmada asgari ücret ile personel çalıştırmaktadır. En düşük maaşı 5500 TL ‘dir. Firmanın diğer pozisyonlarında çalışan maaşlar ise şöyledir.

İlginizi Çekebilir  Adli Tıp Uzmanı Maaşları

Mağaza sorumlusu – 5500 TL ile 7200 TL 

Bölge sorumlusu – 5550 TL ile 9100 TL 

Şok Yemek Ücretleri

Personeller yemek ücretlerini aylık olarak yemek kartları üzerinden almaktadır. Genellikle paye kartı üzerinden ödemeler sağlanmaktadır. Bu kartı hem ulaşım hem yemek için kullanabilmektedirler. Ayrıca market alışverişi, taksi harcamaları ve otopark ödemelerini dahi Paye kart ile yapılabilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*