Penti Personel Maaşları

penti-personel-maaslari
penti-personel-maaslari

Penti, Mois ve Yasef Kariya kardeşler tarafından 1950 yılında kurulmuştur. Başta iki ayrı şirket kuran kardeşler daha sonra birleşme kararı almışlardır. Fakat ismini sonradan alan marka ilk olarak piyasaya Öğretmen Çorap adıyla girmiştir. Bunun sebebi ise o dönemde ince çorapların daha çok öğretmenler tarafından tercih edilmesiydi. 

Ülkemizde ilk fabrikasını İstanbul Bayrampaşa da kurmuştur. Hızla büyüyen marka 1984 yılında Penti ismini almıştır. Kurulduğu ilk yıllarda yalnızca çorap üretimi yapmakta olan firma markalaştıkca ürün çeşitliliğini de arttırmıştır. Günümüzde çorap ve iç giyim alanında en bilinen marka olarak kendini kanıtlamıştır. İnsanların çokca merak ettiği penti maaşları, çalışma şartları, yükselme olanakları nedir? İşte tüm merak edilenler.

Penti Çalışma Şartları

Ülkemizde yüzlerce şubesi bulunan Penti binlerce kişiye iş istihdamı oluşturmaktadır. Fakat her zaman olmasada özel günlerde ve indirim dönemlerinde oldukça yoğun tempo gerektiren bir mağazadır. Firma personellerine günlük 1,5 saat mola hakkı tanırken 7,5 saat çalışma zorunluluğu bulunmaktadır. Yani personeller günün 9 saatini mağazada geçirmektedir. Mağaza müdürü tarafından belirlenen saatler ile vardiyalı sistem çalışması uygulanmaktadır. Personeller Haftanın 1 günü izin yapıp 6 günü çalışmaktadırlar. Bir yıl çalışma süresini tamamlanmış personeller 14+2 gün senelik izin hakkı kazanmış olurlar.

Penti Çalışma Saatleri

Penti mağazalarına cadde üzerinde veya Avm içerisinde rastlayabilmekteyiz. Dolayısıyla bu şubelerin çalışma saatleri de konumu itibari ile değişkenlik göstermektedir. Avm içerisindeki şube sabah 10:00 ile 22:00 saatleri arasında çalışırken, cadde üzerindeki mağazaların açılış kapanış saatleri her şubede farklı olabilmektedir. 

Penti Personel Alımı

Mağazalar için personel başvurularını internetten ilan sitelerinden yapmak mümkündür. Başvuru yapıldıktan sonra firmanın insan kaynakları değerlendirmek yapmaktadır. Olumlu olarak değerlendirilen adaylar görüşmeye çağırılır. 

Penti Yükselme Olanakları 

Penti firması birçok iş olanağı sunmaktadır. Örneğin ; mağazalarda satış danışmanı, kasiyer, mağaza müdürü gibi farklı pozisyonlarda çalışmak mümkündür. Gerek tecrübelerinize gerek çalışma azminiz göz önünde bulundurularak mağaza müdürü, müdür yardımcısı gibi statülere yükselme imkanınız vardır. En önemlisi bu sorumluluğu alabilecek kapasitede olduğunuzu yöneticilerinize ve üst yönetime kanıtlamaktır.

Penti Personel Maaşları

Penti firması perakende sektöründe yaygın olarak kullanılan prim sistemini uygulamaktadır. Yani personellere satış hedefi belirleyerek hedeflere ulaşılması durumunda maaşlara ek prim ödemesi yapılmaktadır. Personeller hedefini tamamlarsa o ay neredeyse maaşının %50 si kadar prim almaktadır. Bu sayede aylık kazanç iyi bir seviyeye gelmektedir. İşe yeni başlayan personellere asgari ücretten %20 kadar fazla maaş vermektedir. Fakat yönetici ve müdürlerin maaşı daha da yüksektir. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*