Özel Güvenlik Görevlisi Maaşı Ne Kadar?

ozel-guvenlik-maasi
Özel Güvenlik Görevlisi Maaşları

Genellikle özel kurumlarda ve bankalarda gördüğümüz özel güvenliklerin çalışma alanları bir hayli fazladır. Banka, Kamu kurumları, Hastaneler, Okullar, Şirketler gibi yerlerde çalışmaktadırlar. Bu alanlarda güvenliği sağlamak için özel olarak eğitilirler. Eğitimler fiziksel ve zihinseldir. Bu sayede birçok bireysel ve toplumsal olaya müdahale edebilecek yetkin, donanımlı ve yetenekli kişiler ortaya çıkar. Peki Özel Güvenlik maaşları 2024 Maaşı ne kadar?

Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

Özel Güvenlik sektörü silahlı, silahsız olarak ikiye ayırabiliriz, aldıkları eğitim ve maaş farklıdır. Silahlı güvenlik personellerinin maaşı silahsız güvenliklerine göre daha yüksektir. Fakat silahlı güvenlik görevlilerinin çalışma şartları hayati anlamda risk oluşturabilecek ortamlar olabilmektedir.

Özel Güvenlik Nasıl Olurum?

Silahsız Güvenlik adayları için 18 yaşını doldurmuş olmak. Silahlı Güvenlik adayları ise 21 yaşını doldurmuş olması gerekir. Fakat Güvenlik görevlisi adayları illerinde bulunan yetkili firmalardan eğitim alarak güvenlik sertifikası alması gerekmektedir. Eğitimlerini başarı ile tamamlayıp sertifikasını alan adaylar Emniyet Genel Müdürlüğünün düzenlediği ÖGG sınavına girip başarılı olmak zorundadır.

Ancak Güvenlik Görevlisi (ÖGG) adayları sınavda başarılı olabilmek için 60 puan barajı geçmelidir. Fakat adaylar ilk sınavda barajı geçemez ise 4 şansları daha bulunur. Sadece harç yatırarak 4 kez yazılı sınava girebilme imkanı bulunur.

Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

Güvenlik Eğitimleri 

Silahlı temel eğitim süresi 120 saattir. 15 gün temel dersler + 3 gün silah dersi ( 2 gün teorik eğitim ve 1 gün poligonda 25 mermi atış eğitimi) olmak üzere toplam 18 iş günüdür.

Oysa ki Silahsız temel eğitim alanların eğitim süresi 100 saattir. Eğitimlere katılım zorunludur. Fakat Mazeretsiz %10 (100 saatin 10 saati), mazeretli %30 (100 saatin 10 saati) devamsızlık hakkınız mevcuttur.

Özel Güvenlik Görevlisi Maaşları

Özel Güvenlik Görevlilerinin maaşı silahlı ve silahsız personellerde değişiklik göstermektedir. Yapılan son zamlardan sonra Güvenlik maaşları şöyle;

  • Banka güvenliği maaşları 20 bin 550 TL
  • Belediye güvenliği maaşları 26 bin 500 TL
  • Kadrolu güvenlik görevlisi maaşları 26 bin 300 TL
  • 3. Havaalanı güvenlik görevlisi maaşı 27 bin 100 TL
  • Devlet Hastanesi güvenlik görevlisi maaşı 26 bin 500 TL
İlginizi Çekebilir  BAYKAR PERSONEL MAAŞLARI

2024 Özel Güvenlik Maaşları

Bir çok sektörde olduğu gibi özel güvenlik alanında da 2024 yılında asgari ücret oranında zamlar yapılmıştır. Bu zamlar sonrasında 2024 özel güvenlik maaşları hakkında bilgi vermek yerinde olacaktır. Yapmış olduğumuz araştırma neticesinde 2024 özel güvenlik maaşları ortalama 24.000 TL civarındadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*