Oxxo Personel Maaşları

oxxo-personel-maaslari
oxxo-personel-maaslari

Oxxo kadın giyim sektöründe faaliyet gösteren yerli bir markadır. A ve A Tekstil Sanayi ve Pazarlama Limited Şirketi’nin bir markası olan Oxxo İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir gibi şehirlerde yüzlerce mağazaya sahiptir. 

OXXO markası 1993 yılında İstanbul’un ilk alışveriş merkezi olan Galleria’da doğmuştur. Özellikle ürün tasarımları ile oldukça dikkat çekmektedir, Bu yazımızda oxxo maaşları, çalışma şartları, kariyer olanakları gibi konulara göz atacağız.

Oxxo İşe Alım Ve Kariyer

Ülkemizde birçok mağazası bulunun oxxo kariyer yapmak isteyen insanların çokça araştırdığı firmadır. Özellikle kadın giyim üzerine faaliyet göstermektedir. 

Firmaya işe alımlar iki şekilde yapılabilmektedir. İnternet üzerinden veya mağazadan iş başvurusu yapılabilmektedir. İşe alım yapacak adaylar özellikle oxxo satış danışmanı ilanları ile ilgilenmektedir. Ayrıca kasiyer ve reyon yöneticiliği bölümleri de oldukça rağbet görmektedir.

Oxxo Çalışma Şartları

Oxxo mağazacılık toplamda 10.000 in üzerinde iş istihdamı oluşturmaktadır. Birçok alanda vasıflı vasıfsız personel alımı yapmaktadır. İş alımlarında özellikle incelenen birkaç başlık vardır. Bunlar;

Satış becerileri kuvvetli. 

Diksiyonu düzgün, prezantabl kişiler. 

Modayı takip edip uyum sağlamak. 

Oxxo çalışma saatleri ise şöyledir; Günde 8 saat mesai yemek ve çay molaları bu saatin içerisine dahildir. Haftalık 1 gün izin. Fakat İzin günleri haftalık olarak değişebilmektedir. Ayrıca personellerin yoğun dönemlerde fazla mesai yapma durumları olabilmektedir. Oxxo satış danışmanları full time ve part time olarak çalışma imkanı bulunmaktadır. Full time satış danışmanları haftalık 45 saat çalışırken Part time satış danışmanları ise haftalık 25 saat çalışmaktadır. Tabi bu saatler yoğunluk dönemlerinde artabilmektedir.

Oxxo Maaşları

Oxxo Satış danışmanı ve kasiyer olarak çalışan personeller vardiya sistemine tabidir. Açılış ve kapanış olmak üzere çift vardiya ile çalışmaktadırlar. Mağaza açılış saatleri ise sabah 10:00 akşam 22:00 dır. Çok merak edilen part time maaşları ve full time maaşları ise şöyledir;

İlginizi Çekebilir  ÇEVİRMEN MAAŞI

Part Time personeller haftalık ve aylık çalışma saatleri üzerinden değerlendirilmektedir. Yani Asgari ücret baz alındığından ortalama olarak saatlik ücreti 26.5 TL dir. Fakat Part Time personellerin çalışma saatleri mağazanın yoğunluğuna ve personel ihtiyacına göre belirlenmektedir.

Fulltime personelleri ise Asgari ücret+prim+yemek olarak hesaplanmaktadır. 

Oxxo Prim Ücretleri

Giyim sektöründe hemen her firmada uygulanan prim sistemi oxxo personelleri içinde geçerlidir. Bu prim sistemi sayesinde çalışanlar hatırı sayılır bir maaş kazanabilmektedir. Genellikle aylık olarak primler hesaplanmaktadır. Verilen aylık satış kotasını dolduran personeller neredeyse maaşları kadar prim alabilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*