Oto lastikçi maaşı

oto-lastikci-maasi
oto-lastikci-maasi

Oto lastikçi maaşı, otomotiv sektörüne ilgisi olanlar ve bu sektörde ilerlemek isteyenlerin araştırdığı konulardan bir tanesidir. Bu yazımızda merak konusu olan oto lastikçi maaşı ve bilinmesi gereken tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Oto lastikçilik, otomotiv sektöründe çalışmak isteyenler için güzel bir seçenektir. Gerek bir firmada gerekse kendi işyerini açarak çalışma imkânı bulunmaktadır. Otomotiv sektörünün gelişmesi ile birlikte oto lastikçilerin önemi de artmıştır. Böylece tercih edilme oranı da artmıştır. Oto lastikçi iş ilanı örneğine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Peki, oto lastikçi maaşı ne kadar? İşte oto lastikçi mesleği hakkında tüm detaylar…

Oto Lastikçi Nedir?

Oto lastikçi; gelen müşterinin isteği doğrultusunda ürünün tanıtımını, satışını ve gerekirse monte işlemini yapan kişidir. Ayrıca lastikleri marka ve özelliklere göre sınıflandırır, stoğu azalan ürünün siparişini verir, yani düzeni sağlar. Lastiklerin özelliklerini bilmeli ve müşteriye ürünü doğru şekilde sunmalıdır.

Oto Lastikçinin Görevleri

  • Lastikleri sınıflandırarak düzeni sağlamak
  • Müşteriye isteği doğrultusunda hizmet sunmak (tanıtım ve satış işlemleri)
  • Satış ile ilgili tüm işlemleri tamamlamak
  • Satış sonrası gerekli hizmetleri sunmak (garanti belgesini hazırlama, monte işlemini gerçekleştirme, gerekirse iade alma vs.)

Nasıl Oto Lastikçi Olunur?

Oto lastikçi olmak için eğitim seviyesi ilköğretim olması yeterlidir. Oto lastikçi üzerine üniversite de herhangi bir bölüm yoktur. Eğer oto lastikçi üzerine bir firmada çalışmak istiyorsanız bu iş üzerine yetenek ve becerinizin olması yeterlidir. Kendinizi ne kadar geliştirirseniz o kadar iş bulma imkânınız artmaktadır. Çünkü oto lastikçilerin çoğu sadece lastik satışı yapmaz lastik bakımı ve lastik basınç ölçümü gibi farklı işlemler de yapmaktadır.

Oto Lastikçide Olması Gerekenler

  • Otomotiv sektörüne ilgili olmalıdır
  • Yeniliklere açık olmalıdır
  • Otomotiv sektörü üzerine ilgili ve becerili olmalıdır
  • Kendini geliştirmelidir
  • Dikkatli ve özenli olmalıdır

Oto Lastikçi Maaşı

Oto lastikçi maaşı çalışılan firmaya ve pozisyona göre farklılık göstermektedir. En düşük 5500 TL’den başlar ve deneyim süresine göre 6500-7000 TL’ye kadar yükselmektedir.

 Bu yazımızda size oto lastikçi maaşı başta olmak üzere oto lastikçi hakkında tüm detayları bir araya getirerek sizlere sunduk. Daha fazla içeriğin devamı için personelmaas.com’u takipte kalın!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*