Kurye Maaşları

kurye-maaslari
kurye-maaslari

Tüm dünyayı kasıp kavuran covid19 pandemisi insanların yaşantısını büyük ölçüde değiştirmiştir. Özellikle ülkeleri ekonomik olarak etkilemiştir. Birçok küçük işletme iflas etmiş, büyük işletmeler ise küçülmeye gitmiştir. Bu pandemide değeri en çok anlaşılan meslek şüphesiz kuryelik olmuştur. Sokağa çıkma zamanlarında insanların imdadına kuryeler yetişmiştir. Temel gıda, kozmetik, sağlık ve bir çok çeşitteki ürünlerin lojistiğini kuryeler sağlamıştır. Son dönemlerin en popüler mesleği kurye maaşları ne kadar işte tüm merak edilenler.

Kurye Ne İş Yapar?

Son zamanlar da İnternet alışverişleri oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır. Bu sebep ile kuryelik mesleği çok fazla iş istihdamı yaratmıştır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlar alışverişlerinin çoğunu İnternet ten yapar hale gelmiştir. Bunun üzerine pandemi süreci eklenince evden alışveriş tercih edilir oldu. Kuryeleri de siparişleri istenen zamanda verilen adrese ulaştırmakla görevli olan kişilerdir.

Kurye Nasıl Olunur?

Tabi ki kuryelikte aranan ilk şart kullanacağı araca göre sürücü belgesine sahip olmaktır. Fakat 18 yaşını doldurmuş olmak dışında diploma şartı aranmamaktadır. 

Kurye çalışma şartları 

Son yıllarda en çok tercih edilen meslek kuryeliktir. Önü çok açık, çok fazla iş imkanı sağlayabilecek bir meslektir.

Özellikle büyük şehirlerde görev yapan kuryeler gün boyunca trafikte olacağı için dikkatli olmalıdırlar. Yanısıra sabırlı, insanlarla iletişimi güçlü, dikkatli, sorumluluk sahibi olmalıdır. 

Motorlu Kurye Nedir?

Özellikle yoğun trafik olan bölgelerde motokuryeler devreye girmektedir. Önemli belge yada ürünleri en kısa sürede adrese ulaştırmakla görevlidir. Ürünlere, firmalara göre kurye hizmet seçenekleri değişkenlik göstermektedir. Birçok firma kurye hizmeti veren işletme ile anlaşarak evraklarının gönderimini sağlamaktadır.

Motorlu kuryeler şüphesiz en çok yemek sektöründe faaliyet göstermektedir. Hızlı bir şekilde verilen yemek siparişlerini istenen adrese ulaştırılmasını sağlar. Bu sayede sıcak ve taze yemek siparişi müşteriye iletilmiş olur.

Kurye Maaşları Ne Kadar?

Sektörde birçok kazanç modeli bulunmaktadır. Örneğin maaşlı olarak bir işletmede iş imkanı bulunabilir. Yani firmanın vereceği motosiklet ile görevini yapacaktır. Bir diğer sistem ise şöyledir;

Kendi motosikleti ile çalışmak. Bu sistem ile maaşlı çalışanlara göre çok yüksek para kazanabilmektedirler. 

Yaklaşık olarak bir kuryenin aldığı maaş 5825-8000 TL arasındadır. Fakat kendi motosikleti ile görevini yapanlar ortalama 7000-10000 TL arasında para kazanabilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*