KOTON PERSONEL MAAŞLARI

koton-maaslari
koton-maaslari

1988 Yılmaz yılmaz ve eşi Gülden Yılmaz tarafından Türkiye’de kurulmuştur. Koton’un kuruluşu tam anlamı ile sıfırdan başlama hikayesidir. Günümüzde 30 ülkede 500 mağaza ve 1000 den fazla satış noktasına sahiptir. 2023 yılında 5 kıtada en çok beğenilen ve en çok tercih edilen dünya markası olma vizyonu ile ilerlemektedir. Koton firması bizlere gerçek bir Türk başarı hikayesini anlatmaktadır. Dünya genelinde birçok ülkenin katıldığı ödül törenlerinden başarı ile ayrılmıştır. Yani koton vizyonunu gerçekleştirmek için emin adımlarla ilerlemektedir. Son zamanlar da en çok merak edilen konu Koton maaş ları yazımızda.

koton maaşları

KOTON ÇALIŞMA ŞARTLARI

Koton maaş ları konusuna değinmeden önce çalışma şartlarından bahsetmek gerekir. Genellikle öğrenciler bu sektörde çalışmayı tercih ettikleri için iki vardiya şeklinde çalışma sistemi vardır. Part-time ve Full-time olarak uygulanmaktadır. Koton part time personelleri minimum haftalık 30 saat çalışmak zorundadır. Fakat hangi gün çalışmak istediğinizi yöneticilere bildirerek istediğiniz günler çalışabilirsiniz. Koton full time personeller ise sabah 10.00 akşam 22.00 a kadar çalışmaktadırlar. Gün içerisinde 1 saat yemek molası bulunmaktadır. Full time koton personelleri haftanın 6 günü çalışıp 1 günü izin yapmaktadır. Son olarak Koton çalışma şartları ile ilgili olan yıllık izinlere değinmekte fayda var. 1 yılını tamamlayan personeller 14+2 gün yıllık izin hakkı bulunur.

KOTON YÜKSELME OLANAKLARI

Mağazacılık sektörü sadece geçici iş olarak değil kariyer fırsatları da sunmaktadır. Bu tarz işletmeler genellikle tecrübesi olan, yıllarca çalışmış personellerine yükselme olanağı sunar. Fakat tecrübeden ziyade yazılı ve sözlü sınavlara da tabi tutulmaktadır. Sınav ve mülakatları başarı ile tamamlayan adaylar reyon yöneticiliği, görsel sorumlusu ve mağaza müdürlüğü gibi alanlara terfi ettirilmektedir.

KOTON PERSONEL MAAŞLARI NE KADAR?

İnsanların çokca merak ettiği Koton personel maaşları ne kadar? sorusunun cevabı ise şöyledir;

Koton Part Time ve Full Time olmak üzere 2 farklı sistem ile personel çalıştırmaktadır. Part Time personeller haftalık 30 saat çalıştıkları için maaşları ortalama 3000-4500 TL arasındadır. Fulltime personeller ise ortalama 5500-7000 TL arasında maaş almaktadır. Perakende sektöründe sıkça duyduğumuz prim sistemi Koton firmasında da uygulanmaktadır. Bu sayede maaşlar daha yüksek olabilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*