İNFLUENCER KAZANÇLARI

İnternet kullanımının her geçen gün artmasının paralelinde internet ortamından para kazanma yöntemleri de artmaktadır. İnfluencer kazançları da bu yöntemlerden sadece birisidir. Genellikle sosyal medya hesapları vasıtasıyla para kazanma yöntemi olarak bilinmektedir. Günümüzde bir çok fenomen bu yöntem sayesinde oldukça yüksek meblağlar da gelirler elde edebilmektedir. Bu yazımızda sizler için influencer kazançları başta olmak üzere; influencer nedir, influencer olmak için ne yapmalı ve influencer ne iş yapar sorularına yanıt aradık. Ve edindiğimiz bilgileri sizler ile paylaştık.

İnfluencer Kazançları

İnfluencer Nedir

Öncelikle İnfluencer kazançlarına değinmeden ifluencer nedir sorusunun cevabını vermekte yarar vardır. İnfluencer kelime anlamı itibariyle “etkileme, etkileyen kişi” anlamlarına gelmektedir. Kelime anlamından da anlaşılacağı üzere günümüzde sıklıkla kullanılan tiktok, youtube, instagram veya twitter gibi türlü sosyal medya platformları aracılığı ili insanlara ulaşmak ve etkilemektir. İnternet çağında olduğumuz kabul edersek e-ticaret sitelerinin sıklıkla reklamlarında kullandıkları yöntemlerin başında gelmektedir.

İnfluencer Olmak İçin Ne Yapmalı

Sosyal medya hesaplarının çeşitliliği ve her geçen gün artan benzer uygulamalar artmaktadır. Bu durum dikkate alındığında influencer olmak için ne yapmalı sorusuna tekkalemde cevap vermek mümkün değildir. Ancak influencer olmak için kullanıcılar daha çok sosyal medya hesaplarından “etkileyici” paylaşımlar yaparak işe başlamaktadırlar. Ayrıca influencer kazançları konusunda kararlı olan kişilerin azim, dikkat ve sabırla bu alanda ilerlemeleri gerekmektedir. Çünkü yoğun bir uğraş olduğunu söylemek mümkündür.

İnfluencer Ne İş Yapar

İnfluencer kazançları ile birlikte influencer ne iş yapar konusu bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. İnfluencerler daha çok ilgi alanları doğrultusunda youtube, instagram, facebook, twitter gibi sosyal medya sitelerinde paylaşımlar yapmaktadırlar. Belirli bir alana yönelik yapılan bu paylaşımlar nedeniyle ilgi çekmesi sonucu bir çeşit iş ortaklığı sistemi sayesinde gelir elde etmektedirler. Unutmamak gerekir ki influencer kazançları yasal olup büyük ölçüde vergilendirilmektedir. Bu nedenle bu yöntem ile para kazanmanın önünde herhangi bir hukuki engel bulunmamaktadır. 

İnfluencer Nasıl Para Kazanır

İnfluencerler bir ya da daha fazla sosyal medya hesapları aracılığı ile herhangi bir ürün veya hizmet hakkında yaşamış oldukları deneyimleri paylaşma yöntemi ile para kazanan kişilerdir. Bu ürünler bir otomobil, ev, kitap bilgisayar, telefon olabileceği gibi herhangi bir konuda teknik servis hizmeti de olabilmektedir. Görüldüğü gibi influencer kazançları oldukça geniş bir alana yayılmıştır.

İNFLUENCER KAZANÇLARI

Yukarıda influencerler hakkında verilen bilgilerden de anlaşılacağı üzere influencer kazançları hakkında ortalama veya net bir miktar belirtmek imkansızdır. Şöyle ki; sosyal medya hesaplarında 10 – 20 bin takipçiye sahip bir influencer aylık 3 – 4 bin TL kazanabilmektedir. Ancak bu rakam genellikle takipçi sayısının artması ile değişmektedir. Örneğin 100 Bin takipçiye sahip bir kullanıcının influencer kazançları 30 – 40 Bin TL’leri de bulabilmektedir. Ancak yurt dışında bu alanda çalışan kişilerin kazançları incelendiğinde ülkemiz para birimi ile kıyaslanması halinde çok daha fazla miktarlarda kazançlar elde ettikleri görülmektedir.

İnfluencer kazançları görüldüğü üzere daha çok takipçi sayılarına göre belirlenmektedir. 100 Bin ve üzeri takipçi sayısı olan bir kullanıcı makro İnfluencer olarak adlandırılırmaktadır. Yine 100 Bin altında takipçi sayısı olan bir kullanıcı ise mikro influencer olarak isimlendirilmektedir. Daha öncede belirtildiği gibi influencer kazançları sayesinde para kazanmak isteyenler azim,sabır ve istikrar sahibi kişilerdir. Günümüzde bir çok kişi bu yöntemle para kazanma hayati ile işe başlamaktadır. Ancak istediği sonuçları kısa süre içerisinde elde edememesi nedeniyle işi bırakmaktadır. Bu nedenle www.personelmaas.com takipçilerine önerimiz belirtilen kriterleri kendinizde göremiyor iseniz öncelikle başkaca para kazanma yöntemlerini denemeniz yönündedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*