İkea Personel Maaşları

ikea-personel-maaslari
ikea-personel-maaslari

Ingvar Kamprad tarafından henüz 17 yaşındayken kurulan bir İsveç markasıdır.. Kamprad kurduğu İkea mağazasının ismi yaşadığı yer ve mülkünün isminden esinlenerek koymuştur. Aynı zamanda bir tesadüftür ki Yunanca’da ev anlamına gelmektedir. 

Ürünlerinin sadeliği ve modern oluşuyla tüm dünyada insanlar tarafından oldukça tercih edilen bir markadır. İkea yıllardır tarzında büyük değişikliklere gitmemiştir. Bu sebeptendir ki artık markayla ürünler özdeşleşmiştir. 

Mobilya ve dekorasyon ürünlerinin yanı sıra her Ikea şubesinin içerisinde yemek restoranı bulunmaktadır. İkea’daki restorana uğradığınızda ilk akla gelen İsveç köftesidir. İşte çok merak edilen çalışma şartları ve maaşları.

İkea Çalışma Şartları

Oldukça büyük şubelere sahiptir ve personel sayısı da buna bağlı olarak diğer firmalara oranla daha fazladır. Öncelikle mağaza çalışma saatleri genel olarak sabah 10.00 ve akşam 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Personeller ise günlük en fazla 8,5 saat çalışma kuralına uyarak çalıştırılmaktadır. Yemek ve çay molaları da buna dahil edilmektedir. Diğer firmalarda da olduğu gibi personele 1 yıllık çalışmanın sonunda 14 gün yıllık izin hakkı doğmaktadır. 

İkea Personel Alımı

İkea ‘da çalışmak için öncelikle İnternet sitesinden başvuru formu doldurmak gerekir. Başvuru formu incelendikten sonra değerlendirmeye alındığı takdirde mülakata çağrılmaktadır. Mülakattaki görüşmeye bağlı olarak olumlu veya olumsuz sonuçlanmaktadır. En az lise mezunu ve erkekler için ise tercihen askerliğini yapmış olması istenmektedir.

İkea Personel Maaşları 

Personellerini maaş konusunda mağdur etmeyen kurumsal bir firmadır. Ayrıca yoğun dönemlerde ve yapılan aylık ciroya bağlı olarak prim ya da ikramiye dediğimiz ek ücretleriyle de personellere maddi destek sağlamaktadır. Maaşlar ise asgari ücret üzerinden olarak yatmaktadır. Bunun dışında yemek ücreti ve yol imkanı bulunmaktadır. Hatta firma tarafından personellere servis imkanı bile sunulmaktadır. Bu da önemli bir avantajdır. 

İlginizi Çekebilir  Dominos Personel Maaşları

İkea Müdür Maaşları

İkea’da da her yerde olduğu gibi yönetimi sağlayan müdürler bulunmaktadır. Tabi ki onların maaşı da personellere göre farklılık göstermektedir. Net bir rakam olmasa da ortalama olarak 7000 TL maaş alabilmektedirler. Diğer personeller gibi onların da ekstra mesai ve prim ücretleri maaşlarına eklenmektedir. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*