Hizmetçi Maaşları

hizmetci-maaslari-ne-kadar
hizmetci-maaslari-ne-kadar

Hizmetçiler; evimizde, ofisimizde ya da iş yerimizde her anlamda bize yardımcı olurlar. Birçok kişinin günlük hayatını oldukça kolaylaştıran hizmetçi maaşları zaman zaman inceleme konusu olmuştur. Bu yazımızda; başta hizmetçi maaşları, hizmetçinin görevleri, ev hizmetçi maaşları ve yatılı hizmetçi maaşları; otel hizmetçi maaşları hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Hizmetçinin Görevleri

Hizmetçinin görevleri arasında en önemlisi görev temizliktir. Ancak hizmetçinin görevi temizlik ile sınırlı değildir. Ayrıca hizmetçiler tertip ve düzenden sorumludurlar. Ev, işyeri veya ofislerde temizlik ya da tertip düzene ilişkin eksiklikleri konut sahibine bildirmekle yükümlüdürler. Hizmetçinin görevleri kimi zaman çalışılan mekâna göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Hizmetçi İş İlanları

Günümüzde hizmetçi iş ilanları oldukça artış göstermektedir. Bu ilanlara iş kur web sitesinden ulaşılabileceği gibi iş ilanları konusunda faaliyet gösteren diğer web sitelerinden de ulaşılma imkânı vardır.

Hizmetçi Nasıl Olunur

Hizmetçi olabilmek için ayrıca özel bir şart belirtilmemiş olmakla beraber; genel olarak tertip / düzen ve temizliğe önem vermeleri gerekmektedir. Ayrıca bir uzmanlık gerektirmeyen meslek kollarındandır. Ancak bu konuda eğitim almış veya tecrübe sahibi kişiler her zaman öncelikle tercih edilmektedir.

HİZMETÇİ MAAŞLARI

Hizmetçi maaşlarını; genel bir başlık altında toplamak mümkün değildir. Bu yüzden hizmetçi maaşları için çalışma şekline göre bir ayrım yapmak daha yerinde olacaktır. Sizlere yatılı hizmetçi maaşları, ev hizmetçi maaşları ya da otellerde görev alan otel hizmetçi maaşları olarak bir ayrım yaptık.

Yatılı Hizmetçi Maaşları

Yatılı hizmetçi maaşları diğer alanlara göre farklılık gösterebilmektedir. Ortalama olarak yatılı hizmetçi maaşları ülkemizde 5.500 ile 8.500 TL arasında değişmektedir.

Ev Hizmetçi Maaşları

Ev hizmetçi maaşları daha çok gündelik hizmetçi maaşları olarak da tabir edilebilmektedir. Daha çok ihtiyaç halinde dönemsel olarak çalışmalarda ev hizmetçileri tercih edilmektedir. Bu yüzden ev hizmetçi maaşlarını günlük olarak belirtmek daha yerinde olacaktır. Günlük hizmetçi maaşları ortalama olarak 150 TL ile 300 TL arasında değiştiği göz önüne alındığında aylık ortalama 5.500 TL ile 7.000 TL arasında bir gelirleri olduğu söylenebilir.

Otel Hizmetçi Maaşları

Otellerde çalışan hizmetçileri çoğunlukla otellerde bulunan odaların ve katların temizliklerinden sorumludurlar. Otel hizmetçi personelleri maaşları ortalama olarak asgari ücret civarındadır.

Hizmetçi maaşları, Hizmetçilerin görevleri, Yatılı hizmetçi maaşları, Otel hizmetçi maaşları, Ev hizmetçi maaşları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*