HALKBANK PERSONEL MAAŞLARI

Halkbank bankacılık sektöründe uzun zamandır faaliyet gösteren bir kamu bankasıdır. Kuruluşu 1933 yıllarında gerçekleşmiştir. Uzun yıllardır bankacılık sektöründe hizmet vermesi nedeniyle Halkbank personel maaşları bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. Yurt içinde 1100 şubesi vardır. Ayrıca Halkbank yurt dışındaki 5 şubesi ile gurbetçilerimize de hizmet sunmaya devam etmektedir.

Şube sayısının fazlalığı ve bir çok bankacılık işlemlerini devlet adına yürütmesi nedeniyle Halkbank personel ihtiyacı oldukça fazladır. Halkbank bünyesinde gişe memuru, müşteri temsilcisi, güvenlik görevlisi gibi bir çok kadrolarda personeller çalışmaktadır. Bu sebeple başta Halkbank personel maaşları olmak üzere; Halkbank gişe memuru maaşları, Halkbank müşteri temsilcisi maaşları, Halkbank şube müdürü maaşları ve Halkbank güvenlik görevlisi maaşları araştırma konusu olmaktadır.

HALKBANK PERSONEL MAAŞLARI

HALKBANK PERSONEL MAAŞLARI NE KADAR

Diğer bankalarda olduğu gibi Halkbank da değişik kadrolarda personeller çalışmaktadır. Bu nedenle Halkbank personel maaşları ne kadar sorusuna genel geçerli bir cevap mümkün değildir. Bu nedenle Halkbank personel maaşlarını; Halkbank gişe memuru maaşları, Halkbank müşteri temsilcisi maaşları, Halkbank şube müdürü maaşları ve Halkbank güvenlik görevlisi maaşları şeklinde ayrı başlıklar altında incelemek yerinde olacaktır.

HALKBANK GİŞE MEMURU MAAŞLARI

Halkbank bünyesinde gişe memurlarının sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle öncelikle Halkbank gişe memurları maaşları hakkında bilgi vermek gerekmektedir. 2022 yılında yapılan son zamlardan sonra Halkbank gişe memuru maaşları 6.500TL ile 9.000TL arasında değişmektedir. Ancak diğer bankalarda olduğu gibi Halkbank personel maaşlarına da en fazla etki eden bir unsur prim ve mesai kavramıdır. Bankacı çalışanlarının almış oldukları prim iş yoğunluğu çerçevesinde zaman zaman 2.000TL ile 3.000TL’yi bulabilmektedir.

HALKBANK MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ MAAŞLARI

Halkbank personel maaşları alanında; bir başka araştırma konusu sıklıkla Halkbank müşteri temsilcisi maaşlarıdır. Bünyesinde çalışan personellerin büyük çoğunluğunu genel olarak gişe memurları ve müşteri temsilcileri oluşturmaktadır. Banka gişe memurları ile banka müşteri temsilcileri iş tanımları birbirlerine oldukça benzerlik göstermektedir. Bu nedenle Halkbank müşteri temsilcisi maaşları da gişe memurları maaşları civarındadır. Yeni göreve başlayan bir Halkbank gişe memuru maaşının 6.000 TL civarında olduğu bilinmektedir. Ayrıca bu maaş kıdem ve eğitim durumlarına göre değişmektedir. Şubenin bulunduğu şehir de göz önüne alınarak 9.000 TL maaş alan müşteki temsilcileri vardır. Gerek müşteri temsilcisi ve gerekse gişe memurları genel olarak prim usulü ile de çalışmaktadırlar. Bu nedenle maaşlarının belirlenmesinde prim oldukça büyük etki etmektedir.

HALKBANK ŞUBE MÜDÜRÜ MAAŞI

Halkbank şube müdürü maaşı diğer banka personellerine göre zaman zaman oldukça farklılık göstermektedir. Bu nedenle Halkbank şube müdürü belirlenmesinde özellikle kıdem yılı ve eğitim durumunu göz önüne almaktadır. Bu nedenle Halkbank şube müdürü maaşları ortalama 9.000 TL iken; bu tutar eğitim durumu, şubenin bulunduğu şehir, meslek hayatı gibi kriterler göz önüne alındığında 15.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

HALKBANK GÜVENLİK GÖREVLİSİ MAAŞLARI

Finans kuruluşlarında ve özellikle bankalarda sıklıkla personel gereksinimine duyulan bir başka meslek ise güvenlik görevlileridir. Yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde Halkbank güvenlik görevlisi maaşları ortalama olarak 6.000 TL ile 6.500 TL arasında değişmektedir.

HALKBANK İŞ İLANLARI

Şube sayısı doğrultusunda halkbank iş ilanları sıklıkla yayınlanmaktadır. Halkbank iş başvurularını genel olarak resmi web siteleri üzerinden kabul etmektedir. İş başvurusu ve Halkbank iş ilanları şartlarını detaylı olarak mevcut web sitelerinden takip etmeniz mümkündür. (-halkbank İş İlanları için Tıklayınız)

HALKBANK PERSONEL MAAŞLARI

Halkbank personel maaşları konusunda yukarıda vermiş olduğumuz bilgiler haricinde banka personelleri primleri hakkında da kısa bilgi vermek gerekmektedir. Gerek Halkbank müşteri temsilcisi maaşları, gerekse Halkbank gişe memur maaşları ve Halkbank şube müdürü maaşları çoğunlukla prim usulünde çalıştıklarından değişiklik gösterebilmektedir. Şubenin yoğunluğu ve müşteri sayılarına göre banka çalışanlarının primleri zaman zaman aylık 500 TL ile 3.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu nedenle Halkbank personel maaşlarının tam olarak belirtilmesi mümkün değildir. Ancak yukarıda belirtmiş olduğumuz tutarlar yaklaşık ve ortalama tutarlardır.

Bankacılık ve finans sektörü çalışanlarının maaşları birbirlerine oldukça benzerlik göstermektedir. Bu nedenle diğer banka çalışanlarının maaşlarının almış oldukları maaşları aşağıdaki linklerden öğrenmeniz mümkündür.

BANKACI MAAŞLARI VE PRİMLERİ

YAPI KREDİ BANKASI PERSONEL MAAŞLARI

GARANTİ BANKASI PERSONEL MAAŞLARI

ZİRAAT BANKASI PERSONEL MAAŞLARI

DENİZBANK PERSONEL MAAŞLARI

VAKIFBANK PERSONEL MAAŞLARI

AKBANK PERSONEL MAAŞLARI

1 geri izleme / bildirim

  1. GARANTİ BANKASI PERSONEL MAAŞLARI - Personel Maaş

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*