Gratis Personel Maaşları Ne Kadar ?

gratis-maaslari-1
gratis-maaslari-1

Ülkemizde kozmetik sektörünün şüphesiz 1 numara olan Gratis ilk mağazasını 2009 yılında Metrocity alışveriş merkezinde açtı. Henüz yeni denilebilecek bir işletme olmasına rağmen etkili ve kaliteli reklam sayesinde sektörün 1 numarası olma vizyonu ile ilerlemektedir. Bu yazımız da insanların çok merak ettiği gratis personel maaşları ne kadar? çalışma şartları neler? gibi soruları yanıtlayacağız.

Özellikle kadınların çokça vakit geçirdiği bir yer olan firma düşük fiyatla perakende ürünler satmaktadır. Yılın belli zamanlarında ise %70 e varan indirimler yapmaktadır. İndirim günleri mağazaların stokları yaklaşık %90 a kadar eriyebilmektedir. Peki çok merak edilen Gratis personeli maaşları ne kadar? Çalışma şartları neler ? 

Gratis Çalışma Ortamı ve Şartları

Özellikle genç kadınların çalışmayı tercih ettikleri Gratis mağazaları indirim dönemlerinde ki izdihamla çokça gündeme gelmiştir. Sosyal medya da bu durumla ilgili çok fazla mizah yapıldı.

yoğun insan sirkülasyonu olduğu için personelin her müşteriyle ilgilenmesi çok zordur. Bir yandan reyonlar boşalırken bir yandan müşterilerle ilgilenmeye çalışan personel görmek zordur.

Personeller haftanın 6 günü çalışıp 1 gün izin yapar. Bu izin günü her hafta değişebilmektedir. Çalışma saati ise günde 8 saat olarak belirlenmiş. Bu 8 saatin içinde toplam 1.5 saat mola hakkı bulunmaktadır.

Gratis Yükselme Olanakları

Diğer perakende sektöründeki firmalar gibi Gratis te personellerine çeşitli yükselme olanakları ve terfiler verebilmektedir. Kasiyerlik, reyon yöneticiliği, mağaza müdürlüğü ve bölge müdürlüğü gibi seçenekler vardır. Bu tarz firmalarda genellikle 3-5 yıllık tecrübe baz alınmaktadır, ardından birkaç performans değerlendirmesini başarıyla tamamlayan adaylar terfi alabilmektedir. Bu terfilerin bazı avantajları ve dezavantajları vardır. Örneğin terfi ile beraber gelen maaş artışı avantaj gibi görünse de, beraberinde yüksek sorumluluk getirmektedir.

İlginizi Çekebilir  Getir Moto Kurye Maaşları Ne Kadar?

Gratis Maaşları

2022 Gratis personel maaşları şöyledir;

yeni başlayan personeller için asgari ücret olan 5500 TL buna ek olarak 850 TL civarı yemek kartı (multinet- sodexo- ticket) verilmektedir. Kasiyerler ise 5500 TL maaş almaktadır.

Diğer personellerin maaşları ise şöyledir;

Reyon sorumlusu 5500 TL

Mağaza Müdürü 7000 TL

Bölge Müdürü 8500 TL

2023 Gratis Personel Maaşları

Bir çok işletmede olduğu gibi 2023 yılında da gratis personel maaşları oldukça artış göstermektedir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz maaşlara çalışan ücretleri doğrultusunda yapılan zamlar yansıtılmıştır. Buna bağlı olarak 2023 Gratis Personel maaşları ortalama asgari ücret düzeyinde olup yaklaşık 9.000.00 TL civarındadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*