Getir Moto Kurye Maaşları Ne Kadar?

getir-kurye-maaslari
getir-kurye-maaslari

2015 yılında girişimci Nazım Solur tarafından kurulmuştur. Son zamanlarda online alışverişin gözde firmalarından olan Getir, kendini günden güne geliştirmektedir. Hatta yalnız Türkiye ile kalmayıp yurtdışında da başarılarıyla oldukça rağbet görmektedir. 2021 yılında Londra, Amsterdam, Berlin, Paris, İspanya ve İtalya gibi Avrupa şehirlerinde şube açarak da bunu kanıtlamıştır. Önümüzdeki zamanlarda ise farklı ülkelerin farklı şehirlerinde şube açmaya devam edecektir. İşte çok merak edilen Getir kurye maaşları ;

Yalnızca market siparişi olarak başlayan Getir, zamanla kategorilerini arttırarak Getir Yemek, Getir Çarşı gibi uygulamalarla hizmet vermeye devam etmektedir. 

Ülkemizde iş istihdamına önemli ölçüde katkı sağlayan firma, kuryelerine ne kadar maaş veriyor? Kurye olmak için ne yapılmalı ? Bunları inceleyeceğiz. 

İçindekiler

Getir Çalışma Saatleri 

Özellikle geç saatlerde insanlar tarafından oldukça merak edilen bir konu ise uygulamanın kaça kadar hizmet verdiğidir. Getir market uygulaması haftanın 7 günü 24 saat sipariş almaktadır. Bu da firmanın tercih edilirliği açısından önemli bir özelliğidir. Özellikle pandemi sürecinde evden alışveriş yapmak insanlar için daha güvenli gelmektedir. Yoğun taleple birlikte firmanın iş yükü bu doğrultuda artmaktadır. Bu da özellikle kuryeler için yoğun bir iş temposuyla çalışmayı gerekli kılmaktadır. 

Getir Kurye Nasıl Olunur?

Çoğu firmadan farklı olarak başvuruları kendine ait olan Getir Kurye uygulamasından almaktadır. Bu uygulamayı yükleyerek telefon numarasıyla başvuru yaparak kayıt işlemi gerçekleştirilmektedir. 

İkametgah, adli sicil kaydı, fotoğraf gibi gerekli olan belgeleri bu uygulamaya yükledikten sonra tarafınıza dönüş yapılmaktadır. Motor kurye olabilmek için motor sürücü belgesi olması gerekmektedir. Araçlı kurye için başvuran adaylar için ise ehliyete sahip olması şartı aranmaktadır. 

Getir Kurye Maaşları 

Her geçen gün büyümekte olan firma, bünyesinde binlerce kurye çalıştırmaktadır. Kurye maaşları ise ortalama 6200 TL civarındadır. Net maaş olan bu rakama ek olarak uygulamanın bahşiş bölümünden müşteriler bahşiş verebilmektedir. Aylık 900 TL yemek ücreti yatmaktadır. Böylelikle maaşlar ek ödemelerle birlikte 8000 TL ye kadar yükselmektedir. Motor kuryeler dışında araçlı kuryelerin maaşı ise 7500 TL ile 9000 TL arasında değişmektedir. Şubelerin yoğunluğuna bağlı olarak bu rakamlar değişkenlik gösterebilmektedir. 

Ayrıca Getir kuryeleri paket başı 1.5 tl prim kazanmaktadır. Bu sayede aylık kazançları ortalama 5500 – 9000 TL arasındadır. Çalışan personelin performansına göre değişkenlik göstermektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*