E-SPORCU MAAŞLARI

E-Sporcu Maaşları

İnternet kullanımında meydana gelen artışlar çeşitli meslek gruplarının ortaya çıkmasında oldukça etkili olmuştur. Bunlardan bir tanesi de e-sporculuktur. E-Sporcular ne kadar kazanıyor? Ya da e-sporcu maaşları ne kadar gibi konularında bilgiler vermeden önce; E-sporcu nasıl olunur? E-sporcu olabilme şartları? Gibi konularda bilgi vermek daha yerinde olacaktır. Çünkü e-sporcu maaşları yada e-sporcular ne kadar kazanıyor sorularına cevap verebilmek için öncelikle e-sporcu nedir? Sorularına bir yanıt vermek gerekmektedir.

E-Sporcu Maaşları

E-Sporcu Nedir?

Günümüz oyun dünyası düşünüldüğünde; E-Sporcu nedir sorusuna en kısa online oyuncu olarak cevap vermek mümkündür. Bir çok oyuncunun internet ortamında birleşerek sanal oyunları oynayarak para kazandıkları bir sistemdir. Bu oyunlar bir futbol müsabakası olabileceği gibi bir strateji oyunu da olabilmektedir. Bu nedenle e-sporcu maaşları veya e-sporcular ne kadar para kazanıyor soruları bir çok oyun sever tarafından merak edilmektedir. Hem oyun oynayarak hem de para kazanmak ilk olarak kulağa hoş görünse de e-sporcu oyunları oldukça tecrübe ve yetenek gerektiren bir uğraştır. E-sporcu maaşları konusunda detaylı bilgi vermeden önce bu sektörde para kazanmayı düşünenler için dünya çapında en fazla oynanan e-spor oyunları hakkında bilgi vermek gerekmektedir.

E-SPORCU OYUNLARI

Her nekadar e-sporcu oyunları son yıllarda oldukça yaygınlaşmış gibi görünsede aslında geçmişi daha eskilere dayanmaktadır. Günümüzde e-spor amacı ile oynan oyunların bir çoğu 2000’li yıllara hatta 1998’li yıllarda oynanmaya başlanmıştır. Son yıllarda oldukça yaygınlaşan e-sporcu oyunları nedeniyle e-sporcu maaşları da dikkatleri üzerine çekmeye yetmiştir. İşte en sık oynanan e-sporcu oyunları

Counter – Strike

E-sporcu maaşları başlık yazımızı okuyan son yıllarda veya 1990’lı yılların sonunda mutlaka oynadığını düşündüğümüz oyunların başında gelmektedir. 2012 yılından bu güne e-spor olarak para kazanma sistemine dahil olan Counter Strike 2012 yılından bu yana dağıtmış olduğu ödül miktarı yaklaşık 150 milyon dolardır.

League Of Legends

Daha çok savaş stratejisine dayalı League Of Legends e-sporcular ne kadar kazanıyor sorusundan sonra e-sporcuların araştırma yaptığı bir başka e-spor oyunudur. İlk versiyonunun oyun severlere sunulduğu 2009 yılından bu yana e-sporculara dağıtmış olduğu toplam ödül miktarı yaklaşık 200 Milyon dolardır.

Pubg

Pubg daha çok mobil oyun severlerin tercih ettiği bir e-sporcu oyunudur. Strateji alanında oyuncularına eşsiz bir deneyim sağlamaktadır. Biz www.personelmaas.com takipçilerine ve e-spor maaşları konusunda araştırma yapan kişilere e-spor alanında tavsiye edebileceğimiz oyunların başında gelmektedir. Çok fazla geçmişi olmamasına rağmen 2018 yılından bu yana oyuncularına dağıtmış olduğu toplam ödül 60 milyona ulaşmıştır.

Valorant

Valorant e-spor oyunu da sıklıkla tercih edilen bir başka oyun türüdür. 2020 yıllarındaki pandemi hayatının etkisi ile bir çok kişi tarafından oynanmaya başlanmıştır. Günümüzde de hala sevilerek oynanmaya devam etmektedir. Daha çok tecrübe ve yeteneğe dayalı bir oyun olarak karşımıza çıkan Valorant  2020 yılından bu yana kısa sürede 20 milyon dolar ödülü oyun severlerine dağıtmıştır.

Dota – 2

E-sporcu oyunları denildiğinde ilk olarak akıllara gelen oyunların bir tanesi de Dota – 2’dir. 2013 yılından bu güne e-sporcularına para kazandırmaya devam eden Dota – 2 hala sevilerek oynanmaktadır. İlk e-spor olarak kullanıcılarına sunulduğu 2013 yılından bu yana 300 milyon dolar civarında ödülü kullanıcılarına dağıttığı bilinmektedir. Bu nedenle e-sporcu maaşları denildiğinde ilk olarak akıllara gelen oyunlardandır.

Fifa – PES

Bir çok alanda oyunculara para kazandıran e-spor oyunları futbol dünyasını da içerisinde barındırmaktadır. Günümüzdeki futbol müsabakalarını aratmayacak ölçüde gerçekçi olması nedeniyle e-sporcu maaşları konusunda araştırma yapan okurlarımıza tavsiye edebileceğimiz oyunlardan bir tanesi de Fifa – PES’dir. Son yıllardaki ödül dağıtımındaki miktarlar göz önüne alındığında diğer e-sporcu oyunlarını kısa sürede geride bırakacağını düşünmekteyiz.

E-Sporcu Nasıl Olunur?

E-sporcu nasıl olunur? Sorusuna genel geçerli bir cevap vermek mümkün değildir. Yukarıda sıklıkla oynanan e-sporcu oyunlarının her birisi için farklı şartlar ve koşullar aranabilmektedir. Ancak e-sporcu olabilmek için özellikle e-spor alanında oynanan oyunlarda oldukça tecrübeli olmak gerekmektedir. Bunun da ön koşulu istek ve azimden geçmektedir. Benzer oyunlarda üst seviyelere çıkmış e-sporcu oyuncularının oynamış olduğu oyunları izlemek oldukça faydalı olacaktır. Bu sebeple bu alanda daha önce tecrübe sahibi olan kişilerin oyunlardaki stratejilerine hâkim olmak mümkündür. Bir süre oyunlar hakkında bilgi sahibi olduktan sonra e-sporcu olmak adına ilk adım atılmış sayılabilmektedir.

E-SPORCULAR NE KADAR KAZANIYOR

E-sporcu maaşları konusunda araştırma yapan bir çok kişinin merak etmiş olduğu konuların başında e-sporcular ne kadar kazanıyor sorudur. Yukarıda da belirttiğimiz üzere e-sporcu olabilmek için uzun süre bu alanda faaliyet gösteren oyunlarda tecrübe sahibi olmak gerekmektedir. Bu nedenle e-sporcu maaşları konusunda tam olarak bir bilgi vermek mümkün değildir. Daha çok oynadıkları oyun sonunda oyundaki performanslarına göre para kazanmaları mümkündür. Bu nedenle e-sporcular ne kadar para kazanıyor sorusuna dünya çapında önde gelen e-sporcuların kazanmış olduğu yaklaşık miktarları belirterek bir cevap vermek mümkündür.

  • İsmail Can Dörtkardeş                 : 205 Bin Dolar
  • Koray Bıçak                                    : 60 Bin Dolar
  • Cantuğ Özsoy                                : 45 Bin Dolar
  • Kaan Çekli                                       : 150 Bin Dolar
  • Ahmet Karakoca                           : 135 Bin Dolar
  • Damon Barlow                              : 640 Bin Dolar
  • Le Jae Wan                                     : 805 Bin Dolar
  • James Eubanks                              : 420 Bin Dolar
E-Sporcular Ne kadar Kazanıyor

E-SPORCU MAAŞLARI

E-sporcu oyunları hakkında yukarıda vermiş olduğumuz bilgiler ışığında e-sporcu maaşları hakkında kesin ve net bir bilgi verilmesi mümkün değildir. Verilerden de anlaşılacağı üzere E-sporcular ne kadar kazanıyor sorusuna daha çok performans ve oyunlardaki yetenekleri göz önüne alınarak bir cevap vermek mümkündür. Yukarıda vermiş olduğumuz bilgiler e-sporcu nasıl olunur? E-sporcu maaşları veya E-sporcular ne kadar kazanıyor? Sorularına cevap arayan kişiler için sitemizin yapmış olduğu araştırmalar neticesinde edinilmiş bilgilerdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*