E Bebek Personel Maaşları

ebebek-personel-maaslari
ebebek-personel-maaslari

E bebek firmasının sahibi Halil Erdoğmuş ilk baba olduğu zaman bebekler hakkında bilgi edinme ve bu konuda hem kendini geliştirme hem anne babalara yardımcı olma amacıyla bir site kurmuştur. Böylelikle firmanın ilk adımı bebek.com adıyla 2001 yılında açılan bu siteyle atılmıştır. Anne babalar ve anne baba adayları bebekleriyle ilgili her türlü bilgiye buradan erişim sağlayabilmişlerdir. Daha sonraki yıllarda Halil Erdoğmuş bu siteyi geliştirerek bebeklerin ihtiyacı olan ürünleri ebebek.com ‘dan temin etmeye başlamıştır. Bu düşünce Türkiye’de bir ilke imza atmasına vesile olmuştur. Çünkü ülkemizde bunun öncesinde böyle bir online mağaza açılmamıştır. 

E-bebek Maaşları

Bebekoloji (bebekleri anlama) felsefesiyle ilerleyen E-Bebek firması, müşterilerine de yardımcı olması adına personellerini satış danışmanından ziyade her daim birer uzman gibi görmüştür. Firma doğum öncesinden 4 yaşına kadar olan süreçte bebeklerle ilgili bütün ihtiyaçlara cevap verebilecek bir düzeye gelmiştir. 

E-Bebek Tam Zamanlı Personellerin Çalışma Şartları 

Bazı firmalar gibi iki ayrı zamanlı sistemle personellerine çalışma imkanı sunmaktadır. İlk olarak tam zamanlı çalışan personeller için şöyle ki ; günlük 7,5 saat mesai yapmaları gerekmektedir. Bunun dışında 1 saat mola hakkı tanınmaktadır. Haftanın bir günün izin yapabilmektedirler. Bu çalışma programı giriş çıkış saatleri yani vardiyalar her hafta başında değişkenlik gösterebilmektedir. Bu da yönetici tarafından ayarlanmaktadır. Personellere 1 yıl çalıştıktan sonra 14+2 gün yıllık izin hakkı doğmaktadır. 

E-Bebek Yarı Zamanlı Çalışma Şartları

Part Time (yarı zamanlı) çalışan personel haftalık 29 saati doldurmak zorundadır. Bu 29 saati bazen 4 güne bazen ise 5 güne bölebilmektedirler. Bu durum mağazanın yoğunluğuna ve personel yeterliliğine göre değişkenlik göstermektedir. 

E-Bebek Mağazasına Nasıl Başvuru Yapılır?

E-Bebek mağazasında çalışmak için başvuru yapmanın en kolay yolu kariyer veya insan kaynakları sitelerinden online başvuru yapmaktır. Bunun dışında mağazalardan da başvuru formu doldurulabilmektedir. Değerlendirmeler sonucunda dönüş sağlanmaktadır. 

E-Bebek Mağazasına Hangi Pozisyonlar İçin Başvurulabilir?

Yalnızca bebek üzerine olsa da ürün çeşitliliğinin fazla olduğu büyük bir mağazadır. Her çalışanın da yaptığı işe göre ayrı ayrı görevleri bulunmaktadır. Başvurabileceğiniz pozisyonlar şöyle sıralanmaktadır ; kasiyer, depocu, reyon görevlisi ve sürücü.

E-Bebek Personel Maaşları

E-Bebek’te de diğer firmalarda olduğu gibi maaşlar farklılık gösterebilmektedir. Çünkü aylık maaşa ek olarak prim ödemeleri yapılmaktadır. Ancak ortalama olarak bilgi vermek mümkündür. Çalışanlarına maaş+prim+yol ücreti+yemek kartı ödemesi yapmaktadır. 

Tam Zamanlı Personel Maaşları 

E-Bebek’te yeni işe giren bir tam zamanlı personel 17.000 TL maaş almaktadır. Bunun dışında yemek kartı 3000-3500 TL + yol ücreti 1550-1650 TL + prim ödemesi 3300-3500 TL civarında ödeme yapılmaktadır. 

Yarı Zamanlı Personel Maaşları 

Haftalık 29 saat çalışan Part-Time personeller yol yemek ücretini de tam zamanlı personele göre daha az almaktadırlar. Maaşları ise ortalama 15.500 TL gibi bir rakama denk gelmektedir. 

E-Bebek Yönetici Maaşları 

Firma zaman zaman yönetici, mağaza müdürü, müdür yardımcısı alımı da yapabilmektedir. Mağaza yöneticilerinin yemek ve prim ödemeleri personel ücretlerinden daha fazla yatmaktadır. Maaşları ortalama olarak 17.000-27.000 TL civarındadır. Maaşlar şehir olarak mağazanın konumuna ve cirolarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*