Dominos Personel Maaşları

dominos-personel-maaslari
dominos-personel-maaslari

‘Evlere servis’ anlayışıyla tüm firmalara öncülük etmiş olan Dominos 1960 yılında iki kardeş tarafından kurulmuştur. Tom ve James’in küçük bir pizza restoranıyla başladıkları Dominos kısa bir zaman dilimi içerisinde marka haline dönüşmeyi başarmıştır. Türkiye’de ise 1996 yılında Ulus’ta ilk şubesini açmıştır. Ve zamanla ülkemizde de büyüyerek 69 ile yayılmıştır. Bu arada belirtmek isteriz ki Dominos 10.000 nci şubesini de ülkemizde açmıştır.

Türkiye’de yapılan önemli kampanyalarla Dominos Pizza ‘nın satışlarına önemli katkılar sağlanmıştır. Bunlardan en önemlisi ‘Anında Bedava’ kampanyası olmuştur. Yıllar süren bu kampanya verilen sipariş süresinin 30 dakikada ulaşmaması durumlarında siparişin ücretsiz olmasıdır. Ülkemizde 600 şube işleten Dominos Pizza 10.000 den fazla insana iş istihdamı sağlamaktadır. 

Dominos Çalışma Şartları

Dinamik bir çalışma ortamına sahiptir. Bundan dolayı personeller için biraz yorucu olabilmektedir. Çünkü gece geç saatlere kadar açık olan nadir yemek firmalarından biridir. Genellikle şubeler sabah 10.00 gece 02.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Yoğunluk olması durumunda personeller pozisyonuna bağlı kalmaksızın birbirlerine destek vermek zorunda kalabilmektedir. Günlük mesai 7,5 saat iken bu durum da değişkenlik gösterebilmektedir. 

Dominos İş İmkanları

Her ne kadar yoğun bir çalışma ortamı olsa da aynı zamanda personellerine kendilerini geliştirmeleri adına imkanlar sunmaktadır. Kurye olarak göreve başlayıp günümüzde 13 pizza dükkanına sahip olan İlhan Uzun bunun en güzel örneklerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kariyerinde başarı sağlayarak bölge müdürü olan birçok personeli de iyi bir iş imkanına sahip olmuştur. Yani çalışanlarına değer veren ve girişimci olmalarına öncülük eden bir firmadır. 

Dominos Maaşları

Şube içinde ve merkezlerde birçok pozisyon bulunmaktadır. Mutfak personeli, kasiyer, kurye, mağaza yöneticisi, bölge müdürü gibi kademelere  ayrılmaktadır. Yoğunluğa göre yapılan mesailer maaşa ek olarak yansıtılmaktadır ve bunun dışında bazı dönemlerde prim ödemesi yapılabilmektedir. Çalışanlar belirtilen tarihlerde maaş ödemelerini almakta ve bununla ilgili hiçbir zaman sıkıntı yaşamamaktadır. Personel maaşları asgari ücretten den başlayarak en yüksek 6.800 TL ye kadar çıkabilmektedir. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*