DeFacto maaşları ve primleri ne kadar?

defacto-maaslari-nekadar
Defacto Personel Maaşları

Defacto perakende ve tekstil firmaları sıralamasında en büyük ikinci markadır. 2003’de kuruldu ve ilk mağazasını açtı. Toplam 440 mağazası bulunuyor, 113’ü yurt dışındadır. Ülkemizdeki yoğun mağaza sayıları nazara alınarak defakto maaşları da sıkça araştırma konusu olabilmektedir.

Kazakistan, Irak, Mısır, Belarus, Fas, Kosova, Arnavutluk, Gürcistan, Rusya, Bosna Hersek, Cezayir, Azerbaycan, Ürdün, Kırgızistan, Lübnan, Filistin, Suudi Arabistan, KKTC ve Türkiye olmak üzere toplam 19 ülkede mağazaları bulunmaktadır. Özellikle kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri ile alt ve orta gelirli insanların dikkatini çekmiştir. İşte merak edilen Defacto maaş ları.

Peki bu denli büyük bir marka çalışanlarına ne kadar maaş ödüyor işte tüm detaylar.

defacto maaşları

Defacto personel maaş ve primleri;

Defacto firması full-time ve part-time olmak üzere iki vardiyası sistem ile personel çalıştırmaktadır. full-time çalışan bir personel haftalık 45 saat çalışıyor. Part-time personeller ise haftalık 30 saat çalışıyor. Defacto personellerinin net maaşları şöyledir;

full-time personeller asgari ücret 5500 TL kazanırken, part-time personeller 3600 TL kazanıyor. Bir çok perakende sektöründe olduğu gibi Defacto firması da personellerine ek olarak prim ücreti vermektedir.

Prim Sistemi ve miktarı

full-time personel 1500-1600 TL arası prim kazanırken,

part-time personel 550-850 TL arası kazanıyor. Bu sebeple Maaş ile beraber full personellerin aylık kazancı 7000-7100 TL olurken part time personellerin kazancı ise 4200-4500 TL oluyor.

Defacto yönetici maaşları ne kadar?

Defacto firması kariyer yapmak isteyen personellerine çeşitli imkanlar sunmaktadır. Örneğin 6 ay sürekli çalışan personeller Alan müdürlüğü sınavına hak kazanırlar. Sınav in en önemli şartı üniversite mezunu olmaktır. Bundan dolayı en az 2 yıllık bir ön lisans bölümünden mezun olmak çok önemlidir.

Alan müdürlüğü sınavlarını başarıyla gecen personeller 5500 tl net maaş ile ise baslar. 800-2000 tl arası prim alabilirler. Yani alan müdürlerinin aylık kazancı 6300-9000 tl arasındadır.

Yemek ücreti ise şöyledir;

Defacto firması personellerinin yemek ücretini multinet kart üzerinden günlük 35 tl olarak yatırır. Bu sayede personeller aylık 850 tl yemek ücreti almaktadır.

2023 Defacto Personel Maaşları

2023 Defacto personel maaşları kısmen de olsa mesai ücretleri ile birlikte asgari ücretin üzerinde olabilmektedir. Bu doğrultuda yapmış olduğumuz araştırma neticesinde 2023 defacto personel maaşları ortalama 9.000.00 TL civarındadır.

Bir sonraki yazımız LC WAİKİKİ maaşları makalemizi inceleyebilirsiniz.

1 yorum

  1. Bugün görüşmeye gittim saatlık 24₺ ve aylık 2800₺ veriyor haftada 30 saat çalışan personele, malesef bu ücret/saat olarak asker ücret oranından düşük , askeri ücrete göre part çalışan 3600 almalı aylık , ama ne yazıkki emek hırsızlığı yapıyor part çalışanlara karşı

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*