Çocuk Gelişimi Bölümü Maaşları

cocuk-gelisimi-maaslari
cocuk-gelisimi-maaslari

Çocukların eğitim hayatına başladıkları ilk adımda onlara yardımcı olacak, kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak kişiler okul öncesi öğretmenleridir bir diğer adıyla Çocuk Gelişimi. Çocuklar yalnızca eğitim anlamında değil, sosyal açıdan da ilk ortamlarını kurarak anaokulundan arkadaşlıklar edinmeye başlar. Okul öncesi öğretmenlerin de onlara bu süreçte yardımcı olması gerekir. Çocukları seven, sabırlı, öğretme isteği olan, çocuklar ile iletişimi güçlü insanların tercih etmesi gereken bir lisans bölümüdür. Son zamanlarda ebeveynlerin okul öncesi eğitim konusuna önem vermeleri tarafımızca takdir edilmektedir. İşte çok merak edilen Çocuk Gelişimi Bölümü Maaşları;

Okul öncesi Öğretmenlik Bölümü İş İmkanları

Öğretmenlik ülkemizde ve dünyada kutsal sayılan bir meslektir. işte Okul öncesi öğretmenlik iş imkanları.

Kamu veya Özel eğitim kurumlarında görev yapabilmektedirler. Kamu personeli seçme sınavını (KPSS) başarı ile geçen adaylar tercih edilen devlet okulunda göreve başlamaktadır. Günümüzde anaokulu eğitiminin zorunlu olması sebebi ile iş bulma imkanı kolaydır. Çocuk Gelişimi bölümü mezun adaylar dilerse kreşlerde görev yapabilirler. Öğretmenlik ülkemizde ve dünyada kutsal sayılan bir meslektir. Bu sebeple mesleği seçecek adaylar kendini sürekli geliştiren, sabırlı, öğrenmeyi ve öğretmeyi seven, disiplinli ve kararlı olmalıdır.

Okul öncesi Öğretmenlik Maaşları Ne Kadar?

Son dönemlerde popülerliği artan Çocuk gelişimi bölümü maaşları çok merak edilen konulardan biridir.

Kamu Kurumlarında çalışan okul öncesi öğretmenlerinin 2022 yılı en düşük maaşı 5962 TL olarak belirlenmiştir.

Özel Sektör okul öncesi öğretmenleri isen 5500-7000 TL arasında değişmektedir.

Kolejlerde çalışan okul öncesi öğretmenleri maaşı 5500-10.000 TL arasındadır. Bu maaşlar sosyal desteklerin eklenmesi ile artabilmektedir.

Yardımcı Öğretmen Maaşları Ne Kadar?

Yardımcı Öğretmenler Mesleki ve Teknik Liselerde Çocuk Gelişimi eğitimi alan kişilerdir. Çocuk yuvaları, kreşler ve ana okullarında Okul öncesi öğretmenlere yardımcı olmaktadırlar. Okul öncesi öğretmenlerin sorumluluk ve iş yükünü azaltmak için görev yapmaktadır. Bu sayede öğrencilerin daha kaliteli ve yararlı eğitim almalarına yardımcı olmaktadırlar. Çok merak edilen Yardımcı Öğretmen maaşları ise şöyledir;

En düşük asgari ücret olmak şartı ile 5500-7500 TL arasında değişmektedir. Yardımcı öğretmen maaşları görev yapılan süreye göre artabilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*