BURGER KİNG MAAŞLARI

burgerking-maaslari
burgerking-maaslari

‘Have It Your Way ‘ sloganıyla 1954 yılında Amerika’da kurulmuştur. Burger Kıng’ ın iki kurucusu vardır .  James McLamore ve David Edgerton O yıllarda Amerika’da savaş sonrası zor durumda olan aileler olduğu için arabada uygun fiyatlı fast food satışları çok yaygındı. McLamore ve Edgerton da bundan esinlenerek ızgarada yapılmış burgerler satarak bu restoranın hikayesini başlatmış oldular. İki ortak  bu restoranı çok geçmeden ulusal bir zincir haline getirmişlerdir. Hatta Burger King tarihe geçerek ilk yemek odası kuran restoran olmuştur.

Çok sevilen Burger King ülkemizde ilk  kez TAB Gıda Sanayi A.Ş ile Etiler’de 7  Mart 1995’te kurulmuştur. 

BURGER KİNG ÇALIŞMA ŞARTLARI?

İlk olarak çoğu kurumsal firmalarda olduğu gibi Burger King’de de 18 yasını doldurmuş olmak gerekiyor. Bunun yanında yüksek tempolu bir çalışma gerektirdiği için enerjisi yüksek bir çalışan olmalısınız. İnsanlarla iletişimi kuvvetli ve güler yüzlü olmanız da aranan özellikler arasındadır. Eğitim seviyeniz en az lise mezunu olmalıdır. Zorunlu olmasa da daha önce bu sektörde çalışmış olmanız işe alınırken öncelikli seçilmeniz açısından önemlidir.

BURGER KİNG ÇALIŞMA SAATLERİ?

Çalışma saatleri Lokasyona göre değişiklik gösteren bir durumdur. Eğer avm içerisinde olan bir Burger King şubesi ise avm açılış kapanış saatlerine göre mesai yapılmaktadır. Yani sabah 10.00 ile akşam 22.00 arasında hizmet verir. Avm dışında olan şubelerin çalışma saatleri ise bireysellik gösterir. 

BURGER KİNG İŞ İMKANI 

Türkiye’de 73 ilde 700 den fazla şubesi olan Burger King en az 20 bin kişiye istihdam sağlamaktadır. iş imkanı yüksek bir fast food zinciridir. Ayrıca tecrübelerimizle birlikte supervisor, müdür gibi statülere yükselmeniz oldukça mümkündür.

İlginizi Çekebilir  VAKKO PERSONEL MAAŞLARI

BURGER KİNG MAAŞLARI ?

Perakende sektörlerde olduğu gibi çalışma sistemleri tam zamanlı ve  yarı zamanlı olarak ikiye ayrılmaktadır.

Part Time çalışanları 3500 TL civarında maaş alır. Full Time çalışanlar ise 5500 TL olan asgari ücret üzerinden ödeme alırlar. Mağazada bir supervisor bir müdür ve kasiyerler bulunmaktadır. Yani Supervisor maaşı 5500-8000 TL arasında, müdür maaşı 7000 TL , kasiyerler ise 5500-6500 TL  civarında maaş alırlar. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*