BOTAŞ PERSONEL MAAŞLARI

BOTAŞ, diğer bir ifade ile Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi özellikle son yıllarda personel alımına sıkça başvuran bir başka şirkettir. Özellikle www.iskur.gov.tr internet sitesinden ilanlara başvurmak mümkündür. Her ne kadar web sitelerinde yaklaşık maaş miktarları belirtilmiş olsa da; BOTAŞ personel maaşları kadro veya unvan durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle BOTAŞ maaşlarını; BOTAŞ işçi maaşları. BOTAŞ mühendis maaşları, BOTAŞ teknisyen maaşları ve BOTAŞ güvenlik görevlisi maaşları başlıkları altında incelemekte fayda vardır. Bu yazımızda da sizler için BOTAŞ bünyesinde çalışan personel maaşları ayrı başlıklar ile inceledik. İşte BOTAŞ maaşları

BOTAŞ İşçi Maaşları

BOTAŞ bünyesinde çalışan personellerin büyük çoğunluğu işçilerden oluşmaktadır. Bu nedenle BOTAŞ personel maaşları anlamında en fazla araştırma konusu olan durum BOTAŞ işçi maaşlarıdır. Eğitim, yaş veya görev yapılan il – ilçe durumuna göre kısmen farklılık gösterse de. BOTAŞ işçi maaşları 17.500.00 TL ile 27.500.00 TL arasında değişmektedir. İşçi maaşları anlamında BOTAŞ işçi maaşlarına etki eden en önemli unsur görev tanımı ve görev yapılan şehirdir.

BOTAŞ Mühendis Maaşları

Sıklıkla personel arayışı içerisinde oldukları diğer bir meslek kolu da mühendisliktir. Bu nedenle BOTAŞ mühendis maaşları bir çok kişi tarafından araştırma konusu olabilmektedir. Almış oldukları eğitim ve teknik bilgi göz önüne alındığında BOTAŞ personel maaşları kapsamında BOTAŞ mühendis maaşları oldukça farklı olabilmektedir. Bünyesinde özellikle; kimya mühendisi, elektrik mühendisi ve makine mühendisi çalıştırmaktadır. BOTAŞ mühendis maaşları 28.000.00 TL ile 45.000.00 TL arasında değişmektedir. Diğer BOTAŞ personel maaşlarında olduğu gibi BOTAŞ mühendis maaşları da belirli kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak BOTAŞ mühendis maaşlarına etki eden en önemli unsur tecrübe ve eğitim bilgisidir.

BOTAŞ Teknisyen Maaşları

Teknisyenler genellikle görev yaptıkları birimlerde mühendislere yardımcı eleman statüsünde bulunmaktadırlar. Bu nedenle BOTAŞ bünyesinde bir çok teknisyen çalıştığını söylemek mümkündür. Yapmış olduğumuz araştırma neticesinde BOTAŞ teknisyen maaşları ortalama olarak 27.500.00 TL’dir. Ancak bu miktar özellikle tecrübe durumuna göre 40.000.00 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

BOTAŞ Güvenlik Görevlisi Maaşları

İş alanı gereği dikkat ve özen gerektiren bir iştir. Bu nedenle güvenlik de oldukça ön plana çıkmaktadır. BOTAŞ personel maaşları alanında diğer bir araştırma konusu olan durumda bu nedenle BOTAŞ güvenlik görevlisi maaşlarıdır. Araştırmalarımız sonucu BOTAŞ güvenlik görevlisi maaşlarının en az 18.500.00 TL olduğu yönündedir. Ayrıca bu miktar bir takım kriterlere göre 27.000.00 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

BOTAŞ PERSONEL MAAŞLARI

Yukarıda BOTAŞ personel maaşları konusunda vermiş olduğumuz bilgilere ek olarak söz konusu maaşlar sitemizin edinmiş olduğu bilgilerdir. Bu nedenle tam ve net maaş bilgisi ilgili kuruma müracaat sonucu edinilmesi mümkündür. Özellikle BOTAŞ işçi maaşları, BOTAŞ mühendis maaşları, BOTAŞ teknisyen maaşları ve BOTAŞ güvenlik görevlisi maaşları görev yapılan merkeze göre değişiklik göstermektedir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*