Börekçiler Ne Kadar Kazanır?

Tüm canlıların olduğu gibi insanında temel ihtiyaçların başında beslenme gelmektedir. Bu nedenle gıda sektörü her dönemde ilgi çekmiştir. Günümüzde hemen hemen her mahalle her sokak veya cadde üzerinde bir börekçiye rastlamak mümkündür. Bir çoğumuzun her gün birden fazla kez ziyaret ettiğimiz veya gördüğümüz börekçiler ne kadar kazanır? Sorusu akıllara gelmektedir. Bizde bu yazımızda börekçiler ne kadar kazanır sorusuna yanıtlar aradık. Ayrıca simit poğaça börek dükkanı açmak maliyetini araştırdık. Günümüzde sıklıkla tercih edilen börekçi bayilik fiyatları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Börekçi dükkanı kar marjı hakkında da bilgi sahibi olabileceğiniz gibi börekçi dükkanı açma maliyetleri hakkında kısa da olsa bilgi vermek yerinde olacaktır.

BÖREKÇİLER NE KADAR KAZANIR

Börekçi Dükkanı Nasıl Açılır?

Tüm ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de kahvaltı kültürü hızla yerini simit sarayları veya börekçilere bırakmaktadır. Bu nedenle günümüzde börekçi dükkanları oldukça ilgi çekmektedir. Bu ilgiye paralel olarak börekçi dükkanı nasıl açılır? Sorusu bir çok kişi tarafından merak edilen konuların başında gelmektedir. Tercihe göre börekçi dükkanı açmak için birkaç değişik alternatif bulunmaktadır. Bunların başında pasta börek konusunda gerekli eğitim alarak işletme sahibi olarak hizmet vermek veya konusunda uzman bir personel çalıştırmaktır. Başka bir börekçi bayilik fiyatları başlığında belirtildiği gibi bayilik sistemine dayalı bir işletme kurmaktadır. Ancak gerek pasta börek ustası çalıştırmak gerekse börekçi bayisi almak oldukça maliyetli olabilmektedir. Günümüzde börekçi dükkanı maliyetlerinin büyük bir kısmı isim hakkına dayandırılmaktadır.

Yukarıda belirtilen börekçi dükkanı açmak konusunda hangi seçenek tercih edileceğine karar verilmelidir. Buna karar verildikten sonra börekçi konusunda hizmete uygun iş yeri kiralama ile işe başlanılması mümkündür. Ayrıca bu işlemler devam ederken ticaret sicil odasına gerekli kayıtların yapılması gerekmektedir. Ve bağkur kaydının yapılması gerekmektedir. Bu tür resmi işlemlerin tamamlanmasına mükaatip iş yerinde kullanılacak malzemelere karar verilmelidir. Ve personel seçimi konusunda da karar verildikten sonra börekçi dükanı açılması mümkün hale gelmektedir.

İlginizi Çekebilir  PİLOT MAAŞLARI

Börekçi Dükkanı Açma Maliyetleri

Börekçiler ne kadar kazanır? Sorusuna ortalama bir yanıt vermeden önce börekçi dükkanı açma maliyetleri hakkında bilgi vermek uygun olacaktır. Yukarıda börekçi dükkanı nasıl açılır? başlığında belirttiğimiz şekilde resmi işlemler beraberinde dükkan kirası, iş yerinde kullanılacak aletler göz önüne alındığında günümüz şartlarında börekçi dükkanı açma maliyetleri oldukça farklılık göstermektedir. Bu nedenle genel olarak resmi kayıt işlemlerinde kullanılan maliyetleri belirtmek daha yerinde olacaktır. Ticaret sicil kaydı, bağkur kaydı gibi durumlar genel olarak işletmenin kuruluş masrafları arasında yer almaktadır. Bu masraflar ortalama olarak 15.000.00 TL ile 20.000.00 TL arasında değişebilmektedir. Yapmış olduğumuz araştırma neticesinde orta ölçekli bir börekçi dükkanı için bu maliyetler yaklaşık olarak 80.000.00 TL civarındadır. Bu bilgiler ışığında orta ölçekli bir börekçi dükkanı açma maliyetleri ortalama olarak 120.000.00 TL olduğunu söylemek mümkündür. Ancak isim hakkı kullanılacak ise aşağıda belirtilen börekçi bayilik fiyatları bu miktarlara dahil değildir.

Börekçi Bayilik Fiyatları

Börekçiler ne kadar kazanır? Konusunda araştırma yapan kişiler ayrıca börekçi dükkanı nasıl açılır? börekçi dükkanı açma maliyetleri ile birlikte börekçi bayilik fiyatları konusunda da araştırma yapmaktadır. Bizde bu nedenle günümüzde sıklıkla bir çok kişinin tercih ettiği ve ülke çapında faaliyet gösteren börekçi bayilik fiyatları konusunda araştırmalar yaptık. Ancak öncelikle belirtmek gerekir ki bu tutarlar yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde edinmiş olduğumuz fiyatlardır. Bu nedenle börekçi bayilik fiyatları konusunda asıl firma ile irtibata geçilmesinde fayda vardır.

Bülent Börek Bayilik Fiyatları

Günümüzde börekçi bayilik fiyatları konusunda araştırma yapan kişilerin öncelikle merak etmiş olduğu bayilik fiyatlarının başında bülent börek bayilik fiyatları gelmektedir. Kısa süre ülke çapında bir çok şubesi bulunan bülent börek her geçen gün bayileri arasına yeni işletmeler katmaya devam etmektedir. Ancak bülent börek bayilik fiyatları konusunda tam olarak bir bilgi edinmiş değiliz. Diğer börekçi bayilik fiyatları ile kıyasladığımızda bülent börek bayilik fiyatının yaklaşık 200.000.00TL olduğunu tahmin edilmektedir. Bülent börek web sitesini ziyaret etmenizde fayda vardır.

İlginizi Çekebilir  YAPI KREDİ BANKASI PERSONEL MAAŞLARI

Efsane Börek Bayilik Fiyatları

Börekçiler ne kadar kazanır? Ve börekçi bayilik fiyatları konusunda araştırma yapan bir çok kişinin merak ettiği başka bir konu ise, efsane börek bayilik fiyatıdır. Bayilik sistemine dayalı olarak börekçi dükkanı açmak. İsteyen kişilerin araştırma konusu yaptığı efsane börek bayilik fiyatı ortalama olarak 150.000.00TL olduğu tahmin edilmektedir.

Levent Börek Bayilik Fiyatları

Börekçi bayilik fiyatları konusunda belirtmek istediğimiz bir başka firma ise levent börek bayilik fiyatlarıdır. Sektörde yeni olmasına rağmen hızla şube sayısını arttırdığını görmekteyiz. Bu nedenle günümüzde bayilik sistemi ile faaliyet göstermeye karar veren kişilerin araştırma hızla bayi sayısını arttırması ve sektörde yeni olması durumları göz önüne alındığında Levent börek bayilik fiyatlarının yaklaşık 100.000.00 TL olduğu tahmin edilmektedir. Ancak daha önce de belirtildiği gibi kesin miktarlar konusunda ilgili firma ile irtibata geçilmesinde fayda vardır.

Börekçi Dükkanı Kar Marjı

Börekçiler ne kadar kazanır sorusunun paraleninde börekçi dükkanı kar marjı da araştırma konusu olan durumlardandır. Bir çok firma ve şehir bilgisine göre börekçi dükkanı kar marjı değişiklik göstermektedir. Bu nedenle börekçi dükkanı kar marjı konusunda ortalama bir miktar belirtmek yerinde olacaktır. Yapmış olduğumuz araştırma neticesinde börekçi dükkanı kar marjı ortalama %100’dir.

Börekçiler Ne Kadar Kazanır?

Börekçi bayilik fiyatları, börekçi dükkanı nasıl açılır? Ve Börekçi dükkanı açma maliyetleri konusunda yukarıda verilen bilgiler sonrasında son olarak börekçiler ne kadar kazanır? Sorusuna cevap vermek gerekmektedir. Börekçi dükkanı kar marjı dikkate alındığında her ne kadar işletmenin çalışma temposu ve iş hacmine göre börekçiler ne kadar kazanır sorusuna değişik cevaplar vermek mümkündür. Bunun yerine ortalama bir miktar belirtmek gerekirse; börekçiler tüm maliyet ve giderler düşüldükten sonra aylık 20.000.00 TL kazanmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Oto lastikçi maaşı

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*