BAYKAR PERSONEL MAAŞLARI

baykar personel maaslari
baykar personel maaslari

Bu yazımızda; BAYKAR personel maaşlarına değinmeden önce kısa da olsa BAYKAR hakkında bilgi vermek gerekmektedir. BAYKAR 1980’li yılların başlarında özellikle otomotiv sektörüne ikame mallar üretmek amacıyla kurulmuştur. BAYKAR açılımı Bayraktar Kardeşler olduğu da bilinmektedir. 35- 40 yıl önce makinelerde kullanılan pompa ve dişli üretimi amacı ile kurulan şirket son yıllarda yapılan AR-GE çalışmaları sayesinde bu gün insansız hava araçları üretimi yapabilecek derecede gelişmiş ve büyümüştür. Her geçen gün gelişmesinin paralelinde yeni personel arayışı içerisine girmektedir. Bu nedenle bir çok kişi tarafından BAYKAR personel maaşları araştırma konusu yapılmaktadır.

BAYKAR PERSONEL MAAŞLARI

Ancak bünyesinde bir çok farklı pozisyonlarda personeller çalıştırmaktadır. Bu nedenle BAYKAR personel maaşlarını tek başlık altında incelemek oldukça zordur. Bu nedenle BAYKAR personel maaşlarını, BAYKAR işçi maaşları, BAYKAR mühendis maaşları, BAYKAR AR-GE personeli maaşları başlıkları altında incelemek daha uygun olacaktır.

BAYKAR İşçi Maaşları

Benzer kurumlarda olduğu gibi BAYKAR bünyesinde bir çok işçi statüsünde personel çalışmaktadır. BAYKAR işçi maaşları genel olarak tecrübe ve deneyime bağlı olarak değişmektedir. Yeni göreve başlamış bir BAYKAR işçi maaşının asgari ücretin kısmen de olsa üzerinde olduğunu söylemek mümkündür. Yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde BAYKAR işçi maaşları 20.000 TL ile 27.500 TL arasında değişmektedir.

BAYKAR Mühendis Maaşları

Otomotivden havacılığa kadar bir çok alanda üretim yapan BAYKAR bünyesinde değişik alanda bir çok mühendis çalışmaktadır. Yazılım mühendisi, makine mühendisi, bilgisayar mühendisi, elektrik-elektronik mühendisi bunlardan bir kısmıdır. BAYKAR personel maaşları konusunda; BAYKAR mühendis maaşları arasında fazlaca bir fark bulunmamaktadır. Bu nedenle BAYKAR mühendis maaşları en az 27.500 TL’dir. Ayrıca bu miktar tecrübe ve deneyim durumuna göre 45.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

BAYKAR AR-GE Personeli Maaşları

AR-GE açılımından da anlaşılacağı üzere (Araştırma-Geliştirme) son yıllarda bir çok alanda araştırmalar yaparak Türkiye markalı yeni ürünler piyasaya sürmektedir. Bu nedenle BAYKAR’da bir çok AR-GE personeli çalışmaktadır. BAYKAR personel maaşları genellikle; BAYKAR AR-GE personeli maaşları üzerinde şekillendiğini söylemek mümkündür. AR-GE personeli genellikle değişik alanlarda konusunda uzman kişilerden oluşması nedeniyle tam olarak maaş bilgisi verilmesi mümkün değildir. Ancak BAYKAR AR-GE personeli maaşlarının ortalama olarak 30.000  TL olduğu tahmin edilmektedir.

BAYKAR İş İlanları

Her geçen gün gelişerek büyümeye devam eden BAYKAR sık sık çeşitli kadrolarda personel arayışı içerisine girmektedir. BAYKAR iş ilanlarına bir çok özel iş başvuru sitelerinde rastlamak mümkündür. Ayrıca BAYKAR kendi web sitelerinde mevcut kariyer sayfalarında da zaman zaman ilanlar açmaktadır. BAYKAR iş ilanları için tıklayınız.

BAYKAR PERSONEL MAAŞLARI

Yukarıda yapmış olduğumuz açıklamalardan da anlaşılacağı üzere BAYKAR personel maaşları oldukça farklı olabilmektedir. Bu farklılık genellikle kişinin almış olduğu eğitim, yaş, tecrübe gibi durumlara göre şekillenmektedir. Örneğin BAYKAR mühendis maaşları anlamında elektrik, elektronik mühendisi ile makine mühendisi arasında fark olması genellikle tecrübe ve eğitim durumlarına bağlıdır. Ayrıca BAYKAR işçi maaşları da yine çalışanın yaş, tecrübe ve kıdem yılına göre değiştiğini söylemek mümkündür. Bu nedenle BAYKAR personel maaşları tam bir bilgi iş başvurusu sırasında edinilmesi mümkündür.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*