Bankacı Maaşları ve Primleri 2022

bankaci-maaslari-ne-kadar
Bankacı Maaşları

Son zamanlarda rağbet gören meslek haline gelen Bankacılık mesleği nedir. Üniversitelerin Bankacı lık bölümüne olan tercihler günümüzde bir hayli artmış durumdadır. Bunun sebebi olarak Bankacılığın rahat çalışma ortamı ve maaşlarını gösterebiliriz. Birçok avantaj ve dezavantaj bulunabilmektedir. Peki Bankacıların maaşı ne kadar? Bankacıların çalışma şartları nelerdir? Bu soruları ele alacağız.

2021 yılında yapılan zamlar Bankacıların beklentileri karşılamamıştır. Bu sebeple 2022 da yapılacak zamlar merak konusu olmuş durumdadır. Peki Bankacılar ne kadar para kazanıyor? Banka çalışanlarının maaşı? Bankacı maaşları ne kadar?

bankacı-maaşları

Nasıl Bankacı Olunur?

Üniversite mezunu adaylar çalışmak istedikleri banka için iş başvurusu yapmalıdır. Değerlendirmeye alınan adaylar bankanın yapmış olduğu yazılı sınav ve sözlü mülakata katılır. İşverenler iş alımı yaparken özellikle adaylarda bulunması gereken birkaç özelliğe dikkat ederler. Örneğin sayısal düşünebilme, karar verme yeteneği, analitik bakış açısı, disiplinli çalışma gibi özelliklere dikkat eder. Bu sınavları başarı ile geçen adaylar. Genel değerlendirmeden sonra uygun görüldüğü pozisyona yerleştirilir.

Bankacıların iş imkanları oldukça geniştir. Örneğin bankacılık mezunu bir aday muhasebe, sigorta, finans ve aracılık yapan yapan firmalarda çalışabilmektedir.

Bankacı Maaşı Ne Kadar?

Özellikle rahat çalışma ortamı ve yüksek kazançları ile çokça tercih edilen Bankacılık sektöründe maaşlar çalışılan şubeye ve rütbeye göre değişiklik göstermektedir. Yapılan son zamlardan sonra Bankacıların ortalama maaşları şu şekildedir ;

 • Gişe Görevlisi             –       5.500 – 7.500 TL
 • Gişe Asistanı              –       5.500 – 7.000 TL
 • Müşteri Temsilcisi       –       5.500 – 7.100 TL
 • Müfettiş                       –       6.500 – 10.000 TL
 • Banka Müdürü            –        7.000 – 30.000 TL
 • Genel Müdür               –        30.000 – 110.000 TL

Banka Çalışanlarının Primleri Ne Kadar?

Her bankanın şubelerinde birbirinden farklı çalışma koşulları ve potansiyeli olacağından aldıkları primler değişiklik göstermektedir. Tüm bu ödemeler toplanınca Banka Çalışanlarının en alt kademesi ortalama aylık 5500 TL ücret almaktadır.

Devlet bankalarında çalışan Banka görevlilerinin aldıkları maaşlar Özel Bankalarda çalışanlara göre daha yüksek olmaktadır. Devlet Bankası en alt kademe çalışanının en az aylık aldığı ücret 5500 TL‘dir. Bu maaş ve prim ödemelerine el olarak döner sermaye, ikramiye ve sosyal ödemeler eklenebilmektedir.

Bankacı maaşları ve banka çalışanları primleri birbirine oldukça benzerlik göstermeleri nedeniyle aşağıda değişik kamu ve özel bankalara ait maaş bilgilerini içerir yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

YAPI KREDİ BANKASI PERSONEL MAAŞLARI

GARANTİ BANKASI PERSONEL MAAŞLARI

ZİRAAT BANKASI PERSONEL MAAŞLARI

DENİZBANK PERSONEL MAAŞLARI

VAKIFBANK PERSONEL MAAŞLARI

HALKBANK PERSONEL MAAŞLARI

AKBANK PERSONEL MAAŞLARI

2023 BANKACI MAAŞLARI

Ekonomik anlamda bir çok sektörde yapılan maaş zamlarından yararlanan bir başka sektör ise bankacılık sektörüdür. Her ne kadar pozisyona göre 2023 Bankacı Maaşları değişiklik gösterse de bu miktar 11.000.00 TL ile 25.000.00 TL arasında değişmektedir.

6 geri izleme / bildirim

 1. AKBANK PERSONEL MAAŞLARI - Personel Maaş
 2. VAKIFBANK PERSONEL MAAŞLARI - Personel Maaş
 3. DENİZBANK PERSONEL MAAŞLARI - Personel Maaş
 4. HALKBANK PERSONEL MAAŞLARI - Personel Maaş
 5. YAPI KREDİ BANKASI PERSONEL MAAŞLARI - Personel Maaş
 6. GARANTİ BANKASI PERSONEL MAAŞLARI - Personel Maaş

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*