ARÇELİK PERSONEL MAAŞLARI

Arçelik ülkemizin önde gelen beyaz eşya üretimi yapan şirketlerindendir. Uzun yıllar beyaz eşya üretiminde faaliyet göstermesinden sonra günümüzde bir çok alanda da faaliyet göstermeye başlamıştır. Her geçen gün gelişip büyümesi nedeniyle personel ihtiyacı da artmaktadır. Bu nedenle Arçelik personel maaşları bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. Beyaz eşya üretimi ile başlayan. Arçelik günümüzde bilgisayardan, televizyona, küçük ev aletlerinden, mutfak gerekçelerine kadar bir çok alanda üretim yapmaktadır. Bu nedenle de bünyesinde farklı kadroları sahip bir çok eleman çalıştırmaktadır. Bunlar başlıca; Arçelik satış danışmanı, Arçelik teknik servis personeli, veya Arçelik mağaza müdürü veya Arçelik depo görevlisi gibi kadrolardır.

Arçelik personel maaşları
ARÇELİK PERSONEL MAAŞLARI

ARÇELİK MAAŞLARI

Yukarıda da belirtildiği gibi Arçelik bünyesinde bir çok alanda uzmanlaşmış personeller çalıştırmaktadır. Bu nedenle Arçelik personel maaşları konusunda tek başlık altında bir cevap vermek oldukça zordur. Çünkü bu kadrolara sahip çalışanların almış oldukları maaşlar görevleri itibariyle değişiklik göstermektedir. Bu nedenle Arçelik personel maaşlarını; Arçelik mağaza müdürü maaşı, Arçelik satış danışmanı maaşı, Arçelik teknik servis personeli maaşı veya Arçelik depo görevlisi maaşı olarak ayrı başlıklar altında incelemek daha uygun olacaktır.

Arçelik Mağaza Müdürü Maaşları

Arçelik ülkemizde her ilde ve bir çok ilçede bulunan yüzlerce mağazası ile hizmet vermektedir. Mağaza müdürleri görevleri itibariyle faaliyet göstermiş oldukları alanda bir çok konuda uzman kişiler arasından seçilmektedirler. Bu durum da Arçelik mağaza müdürü maaşlarına yansımaktadır. Her ne kadar eğitim, yaş veya tecrübe durumlarına göre Arçelik mağaza müdürü maaşları değişiklik göstermiş olsa da ortalama olarak 7.000.00 TL olduğunu söylemek mümkündür.

Arçelik Satış Danışmanı Maaşları

Satış danışmanları pazarlama konusunda gerekli eğitimleri almış kişilerden oluşmaktadır. Arçelik bir çok alanda faaliyet göstermesi nedeniyle satış sıklıkla satış danışmanı personel ihtiyacı doğmaktadır. Arçelik satış danışmanları; satışı yapılan ürünler hakkında bir çok teknik bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Bu nedenle sıklıkla belirli eğitimlere tabi tutulmaktadırlar. Bu durum da Arçelik personel maaşları anlamında Arçelik satış danışmanı maaşlarına yansıtılmaktadır. Ortalama bir Arçelik satış danışmanı maaşı 6.000.00 TL olduğu bilinmektedir.

Arçelik Teknik Servis Personel Maaşları

Arçelik teknik servis personelleri genellikle satış sonrası hizmet vermektedirler. Satılan ürünlerin montajından bakımına kadar bir çok alanda görevlendirilmektedirler. Ülkemizin önde gelen beyaz eşya veya küçük ev aletleri alanında üretim yapan firmalarından olması nedeniyle Arçelik teknik servis personelleri yoğun bir çalışma temposu içerisindedirler. Teknik servis personelleri elektrik ve elektronik anlamında eğitim almış kişilerden oluşmaları nedeniyle bu durum Arçelik personel maaşlarına da yansımaktadır. Yapmış oldukları işin mahiyeti de göz önüne alındığında Arçelik teknik servis personel maaşları en az 5.500.00 TL iken en fazla 8.000.00 TL olduğu bilinmektedir.

Arçelik Depo Görevlisi Maaşları

Depo görevlileri genel olarak satışı yapılan ürünlerin stoklarından sorumlu kişilerdir. Mevcut stokların kontrolü yapılarak eksik olan ürünlerin üretim merkezinden naklini sağlamaktadırlar. Ayrıca Arçelik mağazalarında satılan ürünlerin depodan alıcıya naklini gerçekleştirmektedirler. Bu nedenle Arçelik depo görevlileri de yoğun bir çalışma temposu içerisinde olmaktadırlar. Yapmış oldukları için ağırlığı göz önüne alındığında Arçelik depo görevlisi maaşları 5.500.00 TL ile 6.500.00 TL arasında değişiklik göstermektedir.

ARÇELİK PERSONEL MAAŞLARI

Arçelik personel maaşları ve Arçelik maaşları ve ayrıca Arçelik mağaza müdürü maaşları, Arçelik satış danışmanı maaşları, Arçelik depo sorumlusu maaşları ve Arçelik satış danışmanı maaşları anlamında yukarıda yapmış olduğumuz bilgilendirmeler sitemizin yapmış olduğu araştırmalar neticesinde edinmiş olduğu bilgilerdir. Ayrıca Arçelik mağazalarında zaman zaman satış prim uygulaması yapılmaktadır. Bu durumlar ve çalışanın eğitim durumu, tecrübesi, yaş veya görev yapılan şehirlere göre Arçelik personel maaşları değişiklik gösterebilmektedir.

Arçelik gibi benzer alanlarda ülkemizde faaliyet gösteren bir başka üretici ise Vestel’dir.. Bu nedenle sitemizde mevcut Vestel personellerine ait maaş bilgilerine aşağıdaki linkten ulaşmanız mümkündür.

VESTEL PERSONEL MAAŞLARI

1 geri izleme / bildirim

  1. VESTEL PERSONEL MAAŞLARIVESTEL PERSONEL MAAŞLARI

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*